Ile toreb powinnaś mieć?

Gdy dopiero tworzysz swój bazowy zestaw toreb, szukaj klasycznych modeli i neutralnych kolorów. fot. Reserved
To ile właściwie toreb powinnaś mieć w szafie, by zawsze mieć do wyboru tę właściwą? 30? 15? 5? Więcej niż 6 i mniej niż 10? Tak, ostatnia odpowiedź jest prawidłowa. Wystarczy Ci zaledwie 7-9 torebek. Cała rzecz w rozsądnie zaplanowanych zakupach.
/ 16.05.2011 18:01
Gdy dopiero tworzysz swój bazowy zestaw toreb, szukaj klasycznych modeli i neutralnych kolorów. fot. Reserved

Oczywiście liczba 7-9 torebek to wersja minimalistyczna, bez uwzględniania mody i trendów, a jedynie wynik rozsądnego podchodzenia do własnej garderoby. Jednak, gdy będziesz miała pewność, że masz w zanadrzu odpowiednią torebkę na każdą okazję, z mniejszą presją będziesz chodziła na zakupy.

Po pierwsze: torebki do pracy i dzienne – najlepiej dwie. W innych kolorach, tak by móc dopasować je do ubrania i pory roku. Pierwsza powinna być ciemna - brązowa, grafitowa, ciemnoszara lub czarna, a druga- w jaśniejszym odcieniu. Lepiej jednak wybrać ciemny beż, popielaty, szary niż torebkę w białym i kremowym kolorze – z czysto praktycznego powodu. Oczywiście te torby powinny być większe i stosunkowo pojemne.

Zobacz także: Co spakować do torebki na majówkę?

Po drugie: torebki wyjściowo-wieczorowe – też minimum dwie. Najlepiej jednak mieć trzy. Jedną bardzo ozdobną, biżuteryjną, bardzo wieczorową, idealną na wielkie wyjścia lub na duże przyjęcia weselne. Drugą powinna być mała czarna torebka na łańcuszku lub długim pasku – odpowiednik małej czarnej sukienki, będzie pasowała na wiele okazji, i jednocześnie nie będzie ani zbyt strojna i ozdobna, ani też zbyt codzienna (jeśli szukasz czegoś podobnego, to wybieraj torebki, o których mówi się „chanelki”). Trzecią może być podobna torebka w innym kolorze (na przykład jasna, którą będziesz nosiła w ciągu dnia lub latem) albo torebka-kopertówka.

Po trzecie: torby na wyjazd, też dwie. Jedna powinna być średniego rozmiaru, tak, byś mogła zapakować w nią ubrania i rzeczy potrzebne podczas wyjazdu weekendowego. Idealnie byłoby, gdyby ta torba była w rozmiarze bagażu podręcznego. Druga torba wyjazdowa, najlepiej, gdy będzie to walizka na kółkach, duża – tak, byś mogła spakować w nią wszystko, co potrzebne np. na dwutygodniowe wakacje.

Po czwarte: torebka z materiału lub koszyk – idealne na zakupy, na plażę, na piknik, oraz torba sportowa – na basen lub siłownię.

Nie czegoś takiego jak "torebka idealna, która pasuje do wszystkiego". Natomiast możesz znaleźć torebkę, która będzie pasowała do większości ubrań, które nosisz.

I to wszystko. Minimalny zestaw, który powinien wystarczyć bez względu na tryb życia, jaki prowadzisz. 

Zobacz także: Jaka torebka pasuje to Twojej figury?

Redakcja poleca

REKLAMA