POLECAMY

Historia i nowoczesność w najnowszej kolekcji H&M Conscious

Zobaczcie propozycje marki!

Najnowsza kolekcja H&M Conscious Exclusive 2016 jest bardzo nowoczesna, ale z drugiej strony jest hołdem złożonym sztuce. Zespół projektantów H&M sięgnął do archiwów muzealnych, aby wybrać najważniejsze elementy z ostatnich 300 lat haute couture. Wynikiem ich twórczości jest współczesna, a zarazem artystyczna kolekcja.


Stosując nowatorskie, pozyskane w zrównoważony sposób materiały oraz bogate zdobienia stworzyliśmy kolekcję składającą się z odzieży o różnorodnych kształtach i fakturach, intensywnie zdobionych akcesoriów oraz biżuterii zainspirowanej stylem art-deco.

– mówi Ann-Sofie Johansson, Creative Advisor H&M

fot: materiały prasowe H&M

Kolekcja opiera się na powłóczystych sukniach, artystycznych kimonach, tunikach oraz posągowych spódnicach. Zapierające dech w piersiach nadruki zamieniają sukienki w dzieła sztuki. Długa suknia balowa z głębokim dekoltem została ozdobiona nadrukiem marmurowego drapowania. Zaś Trzy Gracje z obrazu Botticellego znalazły się na jednej z powłóczystych sukienek.

Moim ulubionym ubraniem z tej kolekcji jest asymetryczna sukienka mini zainspirowana obrazem Gustava Moreau. Jestem zachwycona połączeniem dawnego malarstwa i materiałów uzyskanych w zrównoważony sposób, które umożliwiły jej stworzenie. Doskonałe jest to, że ubrania wykonane bardziej ekologicznych materiałów mogą być śmiało noszone na czerwonym dywanie.

– mówi Julia Restoin Roitfeld, która jest twarzą kampanii

Wśród materiałów wykorzystanych w kampanii znajduje się ekologiczny jedwab, konopie i len z recyklingu. Zostały wykorzystane również nowatorskie elementy - koraliki ze szkła pochodzącego z recyklingu czy materiał wykonany ze znoszonego, poddanego recyklingowi denimu.

Kolekcja będzie dostępna od 7 kwietnia w prawie 180 sklepach na świecie oraz w sklepie internetowym.

Więcej modnych ubrań na wiosnę 2016:

Modne ramoneski na początek wiosny 2016
Nasz hit! Kobiece sukienki z długimi rękawami
Stylowe baleriny na wiosnę 2016

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)