POLECAMY

Film „Szalona miłość - Yves Saint Laurent”

Jeden z największych projektantów mody XX wieku: Yves Saint Laurent (1936-2008) przez całe życie żałował, że to nie on wymyślił... jeansy. Polecamy wam film Pierre'a Thorettona "Szalona miłość - Yves Saint Laurent".

„Moda przemija, ale styl jest wieczny” - mawiał Yves Saint Laurent. Film „Szalona miłość - Yves Saint Laurent” jest próbą pokazania unikalnego stylu życia i pracy niekwestionowanej ikony XX-wiecznego świata mody.

Zobacz też: Życie intymne Coco Chanel - recenzja

Yves Saint Laurent

Yves Saint Laurent to najsłynniejszy projektant XX wieku, twórca wyjątkowego królestwa mody, a także cennej kolekcji dzieł sztuki, wśród których znalazły się obrazy Picassa i Matisse’a, antyczne egipskie statuetki, jak również XVII-wieczne chińskie rzeźby i autoportrety.

Zobacz też: Roma Gąsiorowska projektuje ubrania!

W filmie widzimy wzloty i upadki życia YSL: jego prace, kolekcje, kulisy wieloletniego związku z biznesowym i życiowym partnerem – Pierrem Bergém, a także kulisy podjętej wspólnie decyzji o sprzedaży ich wspólnej kolekcji dzieł sztuki. Film jest osobistym hołdem na rzecz dekadencji i piękna, złożonym słynnemu projektantowi za jego konsekwentną postawę, łamiącą wszelkie obowiązujące wówczas zasady i granice myślenia oraz działania.

Yves Saint Laurent

Zobacz też: Fashion Culture - fotorelacja z pokazów mody

Laurent nie tylko stworzył bowiem znaną na świecie kolekcję dzieł sztuki i ubrań, lecz jako pierwszy umieścił na wybiegu czarnoskóre i azjatyckie modelki. A wszystko działo się przecież w czasach, gdy równość\ rasowa nie była powszechną praktyką w świecie mody.

Zobacz też: Joanna Klimas - projektantka kobiecej duszy

PIERRE THORETTON
"Szalona miłość - Yves Saint Laurent
"

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)