Fashion Designer Awards 2013

Fashion Designer Awards 2013 to okazja dla młodych projektantów, którzy dzięki udziałowi w tym konkursie mogą nie tylko wygrać cenne nagrody, ale też poznać sławnych i cenionych projektantów. Tematem inspiracji konkursu w tym roku jest "Essence de Paris". Nagrodą główną - 15.000 zł, staże w atelier w Polsce i za granicą oraz wyjazdy na targi odzieżowe.
/ 14.01.2013 14:13

Znana dziennikarka Beata Sadowska mówi: „Paryż? Uwielbiam. Za Shourouk, która tam mieszka i na poddaszu z tarasem projektuje genialną biżuterię. Za moje ukochane macarons z puszystym kremem: obowiązkowo LADURÉE w komplecie ze świecą o zapachu randki. Za herbaty Mariage Freres, produkowane od ponad trzystu lat. Za modę - wiadomo! I za genialny outlet Chloe.”

Zobacz też: Encyklopedia materiałów odzieżowych

Paryskich inspiracji jest wiele z różnych zakresów: film, sztuka, moda, design, architektura, muzyka czy  literatura. Wszystkie starannie wyselekcjonowane pojawią się na fanpage'u konkursu Fashion Designer Awards i będą kreatywnym przewodnikiem  dla młodych designerów. Producentka i pomysłodawczyni konkursu Joanna Sokołowska-Pronobis liczy na wykorzystanie w kolekcjach całej palety inspiracji jaką daje Paryż. Poszukiwaniem esencji Paryża w kolekcjach młodych projektantów zajmą się jurorzy - m.in.: Łukasz Jemioł, Robert Kupisz, Agnieszka Maciejak, Tomasz Ossoliński, duet Bohoboco, Ada Fijał, Edyta Herbuś, Dorota Williams, Beata Sadowska, Lidia Popiel, Anna Męczyńska.

Zobacz też: "Aktorki" - wywiady z aktorkami Maciejewskiego

Fashion Designer awards 2013

Początkujących projektantów wspiera Partner strategiczny konkursu Cisowianka Perlage.Finaliści zawalczą o nagrodę finansową w wysokości 15.000 zł ufundowaną przez Międzynarodową Szkołę Kostiumografii i Projektowania Ubioru oraz staże w atelier w Polsce i zagranicą, a także wyjazdy na europejskie targi odzieżowe.

Zobacz też: Praktyki w portalu kobieta.wieszjak.polki.pl

Po raz trzeci pod patronatem konkursu ruszy kolejna kreatywna akcja, tym razem jest to Kazar Design Project.

Zgłoszenia można przesyłać do 28 lutego 2013 roku. Regulamin dostępny na stronie konkursu www.fashiondesignerawards.com.pl.