Encyklopedia materiałów odzieżowych

Na polskim rynku pojawiła się „Encyklopedia materiałów odzieżowych” z rekomendacją Fashion Designer Awards. To podręcznik kreatywnego doboru tkanin dla projektantów. Innowacyjny projekt autorstwa Gail Baugh - wykładowcy materiałoznawstwa i rozwoju produktu na Uniwersytecie Stanowym w San Francisco oraz w tamtejszym Instytucie Projektowania Mody i Merchandisingu.
/ 06.11.2012 11:47

Fashion Designer Awards to prestiżowy konkurs dla młodych projektantów. 5. edycja konkursu stratuje 5 grudnia 2012. Wydawnictwo Arkady w swoim dorobku ma już wiele książek związanych z modą, lecz ta pozycja jest pierwszą nie tylko dla projektantów mody i krawców, lecz także wszystkich osób zainteresowanych możliwościami kreatywnego wykorzystania tekstyliów.

Autorką jest Gail Baugh - wykładowca materiałoznawstwa i rozwoju produktu na Uniwersytecie Stanowym w San Francisco oraz w tamtejszym Instytucie Projektowania Mody i Merchandisingu.

moda

Encyklopedia jest obszernym katalogiem tkanin i dodatków zawierającym słownik terminów, definicji poszczególnych rodzajów tkanin, ich splotów, podstawowych cech i przeznaczeń. Opisanym zagadnieniom towarzyszą fotografie próbek oraz zdjęcia gotowych ubiorów, lista charakterystycznych cech, opis zalet, wad  i typowych składów surowcowych.  Dzięki niej można znaleźć idealny materiał do realizacji swojej wizji, bo jak sam podtytuł mówi jest to "Podręcznik kreatywnego doboru tkanin dla projektantów".

moda

Jak twierdzi producentka i pomysłodawczyni konkursu Fashion Designer Awards Joanna Sokołowska-Pronobis: „ Książka ta jest swego rodzaju biblią , elementarzem dla młodych projektantów ale także wytrawnych designerów , dlatego wszyscy półfinaliści 5. edycji FDA na pewno ją dostaną. Szata graficzna jest bardzo imponująca, a merytoryka na bardzo wysokim poziomie - zdecydowanie polecam ją wszystkim pasjonatom mody”.