Dżinsowa koszula wraca do łask!

Pamiętacie lata 90-te, kiedy to dżins od stóp do głów uchodził za absolutny modowy obowiązek? A ponieważ moda lubi być przewrotna, już kilka lat później taki look stał się synonimem złego smaku. Obecnie znów wraca do łask ze zdwojoną siłą!A sztandarowym hitem tego trendu jest dobrze znana, lecz nieco zapomniana dżinsowa koszula.

Pamiętacie lata 90-te, kiedy to dżins od stóp do głów uchodził za absolutny modowy obowiązek? A ponieważ moda lubi być przewrotna, już kilka lat później taki look stał się synonimem złego smaku. Obecnie znów wraca do łask i to ze zdwojoną siłą! A sztandarowym hitem tego trendu jest dobrze znana, lecz nieco zapomniana dżinsowa koszula.

Dżinsowa koszula wraca do łask!

Fot. MW Media

Choć dżins nigdy nie wychodzi z mody, to ma swoje lepsze i gorsze sezony. Raz bywa spychany na dalszy plan, by za chwilę rozbłysnąć blaskiem modowej perełki. Jednak nigdy nie jest to ten sam dżins. Wraz z każdym kolejnym powrotem denimu na modowy top, nieco zmnieniają się jego fasony, kolory, aplikacje, a przede wszystkim kontekst, w którym się go nosi. Wprawdzie dżins nigdy nie przestanie być strojem niezobowiązującym, bardziej codziennym niż wieczorowym i przede wszystkim superwygodnym, lecz wraz z każdą kolejną falą mody na dżins nosimy go odrobinę inaczej, by uszczkąć mu nieco z jego sztampowości. Jak modnie nosić dżins obecnie? Spójrzcie, jak robią to celebrytki!

Dżinsowa koszula wraca do łask!

Na zdjęciu: Anna Mucha, Odeta Moro-Figurska

Fot. MW Media

Absolutnym must have sezonu jest dżinsowa koszula! Nosimy ją w kompozycji z dżinsowym dołem, tworząc supermodny denimowy total look lub w niebanalnych zestawieniach z elegancką spódnicą, zgodnie z inspiracjami z wybiegów największych projektantków np. Balmain. Modne jest również łączenie ze sobą różnych odcieni denimowych ubrań. Różne kolory dżinsu sprawdzą się zarówno w obrębnie jednego elementu garderoby (tzw. patchwork), jak i w kompozycjach jaśniejsza góra i ciemniejszy dół lub odwrotnie.

Dżinsowa koszula wraca do łask!

Na zdjęciu: Marta Żmuda-Trzebiatowska, Małgorzata Kożuchowska

Fot. MW Media

Moda na reanimację dżinsu do rangi modowego topu to kolejny trend, który ma swoje źródło nie gdzie indziej niż w modzie ulicznej. Tych najmodniejszych i najmniej banalnych pomysłów, z czym łączyć dżinsową koszulę możecie z powodzeniem szukać na polskich i zagranicznych blogach modowych.

  • z rozkloszowaną spódnicą z wysokim stanem;
  • ze stylem boho;
  • z elegancką, wieczorową spódnicą i szpilkami;
  • z legginsami;
  • z paskami;
  • z neonami.

Dżinsowa koszula wraca do łask!

Fot. chictopia.com

Dżinsowa koszula wraca do łask!

Asos

Dżinsowa koszula wraca do łask!

Pull&Bear/Bershka

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
Ogólnie za dżinsem nie przepadam, ale ta koszula Kożuchowskiej jest rewelacyjna.