Dior zachwyca Haute Couture

Prezentowane w Paryżu kreacje aż kipią kobiecością i sexappeal'em. Tylko Galliano potrafi tak twórczo podejść do retro-inspiracji. Najnowsza kolekcja Diora to nasza broń kobieca!
/ 08.07.2009 15:35
Nowa kolekcja Diora jest zjawiskowa! Galliano wpadł na genialny w swej prostocie pomysł połączenia buduarowej bielizny, na paradowanie w której kobiety pozwalają sobie zazwyczaj jedynie w zaciszu własnej sypialni, z hiper-kobiecą modą lat 40., która była uosobieniem szyku i elegancji.

Kolekcja zderza ze sobą posągową i niedostępną kobietę sukcesu z sypialnianym vampem, w bieliźnie. Na pierwszy plan rzucają się pasy do pończoch i gorsety. Do sztywnych żakiecików zamiast pasujących spódnic modelki noszą zwiewne haleczki. Do obszernych spódnic na rondzie, same staniki, oczywiście pełne, nieco szpiczaste, w stylu retro. Zamierzona niekompletność stroju nie tylko nie razi, ale i niesamowicie pobudza wyobraźnię.

Przewrotność kreacji podkreślają bardzo intensywne, niemal komiksowe kolory. Kreacje uzupełniają klasyczne dodatki, jak perły, kapelusze, czy długie i super-sexowne rękawiczki. Do tego szpilki z okrągłymi noskami i bajecznie podkreślającymi łydkę paskami wokół kostki. Chyba już się domyślamy w czym w przyszłym sezonie będzie paradować Dita Von Teese, królowa amerykańskiego buduaru. Kolekcja jest jak uszyta właśnie dla niej i dla każdej kobiety, która uwielbia wzbudzać dzikie żądze!