POLECAMY

Co o stylu wie Nina Garcia?

Najkrótsza odpowiedź - wszystko! Chcesz się dowiedzieć więcej? W Polsce ukazała się właśnie "Mała czarna księga stylu" autorstwa Niny Garcii, byłej redaktorki mody, pracującej w amerykańskich edycjach magazynów "Elle" i "Marie Claire " i jurorki bardzo popularnego programu Project Runway.
Co o stylu wie Nina Garcia?

Wydawca zapewnia, że "Mała czarna księga stylu" Niny Garcii jest niezbędnikiem, który w prosty sposób nauczy czytelniczkę, jak dobrać stroje odpowiednio do figury, jak wyeliminować rzeczy, które do nich nie pasują, jak trzymać się z daleka od przejściowych trendów i zachować ponadczasowy styl.

Bo to nie jest książka, która opowiada o najnowszych trendach, to według słów samej autorki:

"Nie jest to spis zasad, ale książka o stylu (...), pomogę ci wyrobić pewność stylu, odkryć, w czym ci dobrze, opróżnić szafę z nietrafionych, ciuchów, nauczę, czego warto poszukiwać, i zdradzę kilka tajników mojego zawodu. Podzielę się z tobą odwołaniami do różnych stylów, tajemnymi sztuczkami i pomogę uniknąć losu ofiary mody". - przekonuje we wstępnie Nina Garcia.

Czym różni się  styl od mody? Styl dotyczy osobiście Ciebie - Twojego wyglądu, Twojego podejścia do życia i emocji, moda związana jest z aktualnymi trendami. Aż chce się zacytować w tym miejscu: Moda przemija, ale styl jest wieczny – cytat przypisywany raz Coco Chanel, raz Yves Saint Laurentowi.

Zobacz także: ABC dress code'u - czyli jak ubierać się odpowiednio i modnie?

Choć Nina Garcia modą zajmuje się od początku lat 80. zeszłego stulecia (początkowo zajmowała się promocją, później zajęła się pisaniem w magazynach modowych), to najbardziej znana jest z sędziowania w bardzo popularnym amerykańskim programie "Project Runway", w którym o zwycięstwo i kontrakt walczą młodzi nieznani projektanci.

Jaki jest styl Niny? Klasyczny, minimalistyczny, niezbyt wyzywający. Nina Garcia stawia na jakość i elegancję, nikt nigdy nie mógłby jej zarzucić, że jest ofiarą mody. Jest ceniona jako eksperta od stylu, nie tylko od mody. Jej książki trafiają na listy bestsellerów. Czy warto zaprzyjaźnić się z radami autorki? Książka zawiera rady, jak dopasować ubranie do okoliczności, jak zestawiać ze sobą wzory i kolory, a także listę inspiracji i sekretów, którymi dzielą się ludzie z branży modowej.

Nie oczekuj jednak, że "Mała czarna księga stylu" wprowadzi w Twoim życiu jakieś rewolucyjne zmiany - to znakomita książka, zbierająca stylowe podstawy, doskonały poradnik, ale jeśili interesujesz się modą, większość tych porad już znasz (może jednak nie znasz wszystkich anegdot, jakimi dzieli się autorka). Jeśli jednak mimo najszczerszych chęci ciągle masz popełniasz modowe wpadki i nie czujesz się pewnie w ubraniach z własnej szafy, ten poradnik może okazać się na wagę złota.

A jej rady są często dość praktyczne - jak ta, by kupować buty dopasowane do Twoich stóp, a nie tylko do budżetu. Nasza ulubiona rady Niny Garcii? Unikaj perfekcji za wszelką cenę.

Zobacz także: Jak łączyć kolory?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)