Tło plus kolorowy element
Główne części garderoby są w podstawowych, klasycznych kolorach: białe, czarne, beżowe, granatowe czy szare. Dodajesz do tego jeden lub dwa kolorowe elementy, np. apaszkę i buty lub top pod marynarką i torebkę.
Biały, czarny i szary pasują do wszystkiego. Beżowy dobrze wygląda, gdy ożywimy go purpurą, błękitem czy pomarańczem. Granat – z czerwienią, szmaragdową zielenią czy różem. Nie łącz brązu i granatu z czernią, wyglądają razem zbyt ponuro.
Zobacz także: Poznaj charakter po kolorze
Jeśli chcesz, by zastrzyk koloru wniosły buty i torebka, bądź ostrożna. Oba te elementy w tym samym, żywym kolorze, będą wyglądać passe.
Monochromatycznie
Noś od stóp do głów ten sam kolor, ale w różnych odcieniach. To bezpieczny zestaw, ale niebezpiecznie nudny. Dlatego warto pograć fakturami, łącząc np. tweed z satyną i formą ubrań – wyrazisty, zaskakujący detal może uratować tę stylizację.
Zobacz także: Znaczenie kolorów
Wybierz jeden ważny element (sukienkę lub top) w kolorze, którego nie sposób przegapić – w tym sezonie najlepiej skusić się na soczysty, owocowy odcień. Resztę usuń w cień, czyli dobierz tak, by była najmniej widoczna – cielista, szara, biała lub czarna.
Wyblakłe
Wybieraj „wyblakłe” odcienie mocnych kolorów – zamiast soczystej zieleni – miętę i pistację, zamiast fuksji – przybrudzony pastelowy róż. Kiedy nauczysz się nosić i łączyć bledsze odcienie, przejście do żywszych kolorów będzie naturalnym krokiem.
Metoda prób i błędów
Widziałaś kolorową sukienkę, którą nie wiesz, z czym połączyć? Nie wiesz, co dobrać do kanarkowej bluzki, którą już masz w szafie? Przetestuj aplikacje stworzone po to, by dopasowywać kolory. Choć zrobiono je z myślą o grafikach, czy architektach wnętrz, nic nie stoi na przeszkodzie, by pomogły Ci dobrać ubranie!
http://www.colourlovers.com/
http://www.colr.org/
http://www.colorjack.com/sphere/