Sukienka Confashion 489 zł, fot. Materiały prasowe Confashion

Jak łączyć kolory

Jak łączyć ze sobą kolory? Gdy nauczysz się bezbłędnie stosować najprostsze zasady, pojmiesz w mig skomplikowane łączenie barw i odcieni. Najpierw jednak musisz przejść kurs podstawowy.
/ 06.06.2009 08:57
Sukienka Confashion 489 zł, fot. Materiały prasowe Confashion

Tło plus kolorowy element

Główne części garderoby są w podstawowych, klasycznych kolorach: białe, czarne, beżowe, granatowe czy szare. Dodajesz do tego jeden lub dwa kolorowe elementy, np. apaszkę i buty lub top pod marynarką i torebkę.

Biały, czarny i szary pasują do wszystkiego. Beżowy dobrze wygląda, gdy ożywimy go purpurą, błękitem czy pomarańczem. Granat – z czerwienią, szmaragdową zielenią czy różem. Nie łącz brązu i granatu z czernią, wyglądają razem zbyt ponuro.

Zobacz także: Poznaj charakter po kolorze

Jeśli chcesz, by zastrzyk koloru wniosły buty i torebka, bądź ostrożna. Oba te elementy w tym samym, żywym kolorze, będą wyglądać passe.

Monochromatycznie

Noś od stóp do głów ten sam kolor, ale w różnych odcieniach. To bezpieczny zestaw, ale niebezpiecznie nudny. Dlatego warto pograć fakturami, łącząc np. tweed z satyną i formą ubrań – wyrazisty, zaskakujący detal może uratować tę stylizację.

Zobacz także: Znaczenie kolorów

Soczyste!

Wybierz jeden ważny element (sukienkę lub top) w kolorze, którego nie sposób przegapić – w tym sezonie najlepiej skusić się na soczysty, owocowy odcień. Resztę usuń w cień, czyli dobierz tak, by była najmniej widoczna – cielista, szara, biała lub czarna.

Wyblakłe

Wybieraj „wyblakłe” odcienie mocnych kolorów – zamiast soczystej zieleni – miętę i pistację, zamiast fuksji – przybrudzony pastelowy róż. Kiedy nauczysz się nosić i łączyć bledsze odcienie, przejście do żywszych kolorów będzie naturalnym krokiem.

Metoda prób i błędów

Widziałaś kolorową sukienkę, którą nie wiesz, z czym połączyć? Nie wiesz, co dobrać do kanarkowej bluzki, którą już masz w szafie? Przetestuj aplikacje stworzone po to, by dopasowywać kolory. Choć zrobiono je z myślą o grafikach, czy architektach wnętrz, nic nie stoi na przeszkodzie, by pomogły Ci dobrać ubranie!

http://www.colourlovers.com/
http://www.colr.org/
http://www.colorjack.com/sphere/

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (10)
/06.08.2013 12:05
więcej o tym http://modafon.pl/651-jak-laczyc-kolory.html
/19.09.2011 14:41
Zależy jaki fiolet. Ja uwielbiam połączenia neonowych kolorków w tym fioletu z cytrynowa żółcią lub zielenią pistacjową.
/20.03.2011 19:32
A jeśli chodzi o połączenie czerwieni z fioletem, to nawet jeśli byłoby to najmodniejsze połączenie sezonu to nikt mnie do niego nie namówi. Dla mnie po prostu nie pasuje. Nie zawsze to, co modne musi być ładne. Poza tym nie każdemu pasuje wszystko to, co modne.
POKAŻ KOMENTARZE (7)