Chłodny kryształ od Swarovskiego

Under the Blue to jesienno-zimowa kolekcja marki Swarovski, inspirowana nordyckim klimatem, lodowymi horyzontami i zamarzniętymi przestworzami. Pokazana w upale wzbudza tęsknotę za mrozami… Lub przynajmniej chłodem kryształu.
/ 17.06.2010 16:21

Historia marki Swarovski to triumf rzemiosła, rodzinnej tradycji i elegancji, od ponad stu lat nazwisko to jest synonimem dobrego smaku.

W skład kolekcji „Under the Blue” wchodzą trzy tematyczne linie: „Nordic Dream”, „Liquid Dream” i „Dream Box” – każda z nich przeznaczona dla nieco innej kobiety, choć wszystkie utrzymane w podobnym stylu - glamour.

„Nordic Dream” to ucieleśnienie naturalnego piękna, biżuteria w tej linii inspirowana jest trendami vintage, wykorzystano w niej pastelowe mroźne odcienie, od zieleni po błękity i delikatne fiolety. Choć nie ma w niej wyrazistych kolorów, choć pasuje do niej określenie „klasyczna elegancja”, to linia ta wymaga odpowiedniej oprawy, nie będzie dyskretnym dodatkiem. Naszyjnik „Meteor” czy „Mustang” nie dadzą się zepchnąć na drugi plan - nadają się na wieczorne wyjście, gdzie mogą zalśnić pełnym blaskiem.

Zobacz także: Biżuteria z drewna? Czemu nie!

Linia „Liquid Dream” skierowana jest do nowoczesnej i energicznej kobiety, bo tylko takie nie dadzą zdominować się wyrazistym i wyrafinowanym kryształom oraz kontrastującym formom. Naszyjnik „Maniac” wymaga wyprostowanej sylwetki i pewności siebie – splecione ze sobą sznury korali nie nadają się dla szarych myszek ani dla kobiet, które nie chcą wyróżniać się z tłumu, bo okazały „Maniac” przyciąga wzrok i uwagę otoczenia. Także komplet „Montechristo” nie da się zdegradować do roli skromnego dodatku – musi lśnić, a kryształowa siateczka Crystal Mesh misternie wykończona czarnymi kryształkami domaga się kontaktu z naga skórą, by pokazać swoje kontury.

Kobietom, które nie przepadają za dużymi i wyrazistymi formami, bardziej do gustu przypadnie srebrny komplet „Manhattan”, utrzymany w minimalistycznym, prawdziwie nowojorskim stylu, lub „May”, łączący fasetowany czarny kryształ z delikatnymi detalami. To prostota, nowoczesność i wyrafinowanie, kobiecość pewna swojej wartości i stylu, która nie domaga się atencji, ale której nie da się nie zauważyć.

Zobacz także: Modne łączenie kolorów

Linia „Dream Box” ma przypominać skarby z dzieciństwa, budzić w nas tęsknotę za tajemnicą. Znajdziemy w niej między innymi komplet „Louise” czy wisiorek „Megan”.

Jesienno-zimowa kolekcja Under the Blue znajdzie się w salonach marki Swarovski już na początku sierpnia.