Biżuteria z drewna? Czemu nie! - Kolekcja YES

Drewno, agat, kwarc... Firmy jubilerskie, artyści i projektanci biżuterii przekonują nas, że nawet ta najbardziej eksluzywna biżuteria może być zaskakująca i zrobiona z najróżniejszych materiałów.
/ 06.05.2010 16:22

Możemy za Marylin Monroe powtarzać, że najlepszych przyjacielem każdej dziewczyny są diamenty, ale spójrzmy prawdzie w oczy - to bardzo kosztowni przyjaciele, i mało która kobieta może sobie na nie pozwolić.

Zobacz także: Prawdziwe i sztuczne kamienie cz. I

Metale szlachetne łączy się teraz nie tylko z kamieniami szlachetnymi lub sytnetycznymi. Wyobraźnia projektantów nie zna granic - w swojej pracy używają oni drewno, emalię, stal i skórę. Do łask wracają kryształy, kwarce i bursztyny. Współczesna biżuteria to nie tylko inwestycja czy lokata kapitału, to przede wszystkim modny dodatek, wyrazisty, ale niekoniecznie kosztowny lub wymagający ubezpieczenia od kradzieży.  

Zobacz także: Prawdziwe i sztuczne kamienie cz. II 

Kolekcja Madagaskar, nowa linia marki YES, to dzieło projektantki Angeliki Adamczak. Linia, utrzymana w stylu etno, ma przywoływać aurę dalekich i magicznych podróży, urzekający aromat kadzideł, ciepły blask słońca, melodię egzotycznych ulic, ma napawać pozytywną energią i zniewalać swą prostotą i niewinnością. Wykonana ze srebra, drewna, agatu oraz kwarców, powinna spodobać się kobietom, które lubią wyrazistą i widoczną biżuterię, ale nie przepadają za sztucznymi kamieniami.