Forever 21 znika z Polski fot. Materiały prasowe

Znana amerykańska sieciówka wycofuje się z Polski. To Forever21

W ciągu ostatnich miesięcy wiele marek wycofało się z Polski lub znacznie ograniczyło ilość placówek. Niedawno kolejny brand postanowił zlikwidować wszystkie sklepy w Europie.
Urszula Wilczkowska / 30.09.2019 13:24
Forever 21 znika z Polski fot. Materiały prasowe

Mamy złą wiadomość dla miłośniczek buszowania po sklepach – kolejna marka postanowiła wycofać się z Polski. I to nie tylko z Polski: zakupów w tym sklepie nie zrobimy już w żadnym z europejskich krajów.

W ciągu ostatnich paru miesięcy z polskich centrów handlowych zniknęły sklepy brytyjskiej sieciówki New Look, a niedługo ich los podzieli Cubus. Ten rok jednak nie był łaskawy nie tylko dla marek odzieżowych – nie tak dawno upadłość ogłosił turystyczny gigant Neckermann. O jaką markę chodzi tym razem?

Forever 21 znika z Polski

Amerykańska sieciówka ma ogromne problemy finansowe. Marka Forever 21 ogłosiła upadłość i całkowicie wycofuje się z Europy oraz Azji. To aż 500 z 800 sklepów marki. Jaka jest przyczyna takiej decyzji?

Jako oficjalny powód problemów marki podaje się sprzedaż internetową, które znacząco zdominowała sklepy stacjonarne. Nic dziwnego – większość sklepów prowadzi tak przyjazną klientowi politykę wymian i zwrotów, że często wygodniej jest zamawiać ubrania właśnie w ten sposób.

Nie można też zapominać o ogromnej aferze, która wybuchła w związku z jedną z ostatnich kampanii reklamowych marki. Ariana Grande pozwała ją na kwotę 10 milionów dolarów po tym, jak Forever 21 zatrudniło do reklamy modelkę łudząco podobną do piosenkarki, użyło jej utworów oraz podobnych stylizacji.

Zobacz też:
H&M i Zara zamykają swoje sklepy stacjonarne? Marki stawiają na sprzedaż internetową
Te 4 sukienki z popularnej sieciówki podbijają Instagram! Wiemy, gdzie je kupić