H&M i Zara zamykają sklepy stacjonarne fot. Materiały prasowe

H&M i Zara ograniczają liczbę sklepów stacjonarnych. Dlaczego?

Czy nie zrobimy już zakupów w ulubionych sieciówkach? Nie musisz się martwić. Chodzi o coś zupełnie innego!
Urszula Wilczkowska / 20.08.2019 12:40
H&M i Zara zamykają sklepy stacjonarne fot. Materiały prasowe

Dlaczego jedne z najpopularniejszych sieciówek zamykają coraz więcej sklepów? W ciągu ostatnich miesięcy w Polsce i za granicą zniknęło ponad 160 sklepów H&M. Zamykają się również sklepy grupy Inditex - nie tylko Zara, ale też i Stradivarius, Bershka czy Pull&Bear. Dlaczego tak się dzieje?

Jak się okazuje, nie musisz się martwić o zakupy w ulubionych sklepach. Sieci sklepów zamykają te placówki, które przynoszą najmniejsze zyski, aby móc rozszerzyć ofertę sklepów internetowych.

Czy H&M i Zara naprawdę zamykają sklepy?

Faktycznie okazuje się, że sieci H&M i Inditex zamknęły już wiele sklepów - szwedzka marka zlikwidowała ponad 50 w samej Europie. I to nie koniec! Zniknęło już blisko 350 sklepów Zara, a hiszpański gigant planuje zamknąć kolejnych 250.

Czy to znaczy, że zbliża się koniec ery tradycyjnych zakupów? Absolutnie nie. Zara planuje otworzyć prawie 300 nowych sklepów. Obie marki bardzo mocno próbują się wybić na rynku sklepów online. Inditex udostępnia swoje kolekcje w kilkunastu nowych krajach na terenie całego świata - między innymi w Afryce, środkowej Azji czy Ameryce Południowej.

H&M zapowiedział bardzo duże zmiany w sklepie internetowym. Chce poprawić nawigację oraz przejrzystość sklepu, aby jak najbardziej ułatwić internetowe szaleństwo zakupów. Czy dorówna konkurencji?

Zobacz też:
Rossmann wycofuje ogromne partie produktów. Czy chodzi o twój kosmetyk?
Małgorzata Rozenek kocha te buty z Zary. Możesz je kupić!

Tagi: ZARA, Inditex