Rossmann fot. Materiały prasowe

Rossman wycofuje kremy z filtrem mniejszym niż SPF 10

Rossmann robi krok w stronę uświadamiania ludzi o wadze ochrony przeciwsłonecznej. Z tego powodu wycofuje duże partie kremów do opalania. Czy twój znalazł się wśród nich?
Urszula Wilczkowska / 31.07.2019 12:47
Rossmann fot. Materiały prasowe

Informacje o wycofanych partiach produktów często sprawiają, że serce zaczyna nam szybciej bić. Dlaczego? Czy to przez szkodliwość albo brak stabilności? W przypadku kremów, które Rossmann wycofał ze sprzedaży, chodzi jednak o coś zupełnie innego.

Ochrona przed słońcem

Sieć sklepów postanowiła całkowicie wykluczyć z oferty kremy z filtrem o poziomie ochrony niższym niż SPF 10 - nie kupisz ich już w sklepach stacjonarnych ani przez internet. Co jest przyczyną takiej decyzji?

Okazuje się, że o chodzi o bezpieczeństwo klientów! Rossmann podkreśla, że ochrona przeciwsłoneczna jest konieczna nie tylko podczas opalania na plaży, ale i na co dzień. Filtry o bardzo niskim poziomie SPF mogą nie wystarczyć podczas słonecznych dni.

Jak chronić skórę przed słońcem?

Co nakładać na twarz i ciało, by zmniejszyć ryzyko oparzeń słonecznych i innych przykrych powikłań? Tam, gdzie skóra jest delikatna, czyli na nosie, powiekach i w okolicy ust, używaj filtrów z najwyższą ochroną, czyli od SPF 35 w górę. Codziennie!

Nie tylko słońce jest źródłem szkodliwego promieniowania. Warto stosować kremy z filtrem także wtedy, gdy długi czas spędzasz przy świetlówkach.

Zobacz też:
Ten kosmetyk to przeciwzmarszczkowy nr 1. Masz go w swojej kosmetyczce!
Nawilżona skóra pełna blasku? Sięgnij po hydrolat!