Stylizacja włosów na lato

Gorące wakacje nad wodą to największe wyzwanie dla naszej fryzury – bo któż nie chce wyglądać na plaży pięknie? Tymczasem, włosy najczęściej się buntują…
/ 27.07.2012 06:59

Gorące wakacje nad wodą to największe wyzwanie dla naszej fryzury – bo któż nie chce wyglądać na plaży pięknie? Tymczasem, włosy najczęściej się buntują…

 

Stylizacja włosów na lato

depositphotos.com

Wilgoć, wysuszające słońce, morska woda, wiatr, pot… to koktajl, którego nie przetrzyma żadna pieczołowicie ułożona fryzura. Loki tracą na kształcie, wyprostowane włosy zaczynają się kręcić, połysk ustępuje matowości, włosy się mierzwią, sianowacieją, nierzadko po prostu straszą niczym szczotka do podłogi. I z tym się ciężko pogodzić.

Z drugiej strony, spędzanie godziny dziennie na ujarzmianie głowy to koszmarna strata czasu zważywszy na to jak krótkie jest lato i jeszcze krótsze nasze urlopy. Dlatego zanim spakujemy się na plażę warto posiąść niezbędną wiedzę o letniej stylizacji włosów.

Zapomnij o stylizacji przez duże „S”
Loki, lokówki, wałki, prostownice, karbownice… wszystko to traci sens i dodatkowo szkodzi wystawionym na słońce włosom. Nie ma co się łudzić, że wystudiowana fryzura przetrwa wakacyjne przygody, dlatego raczej naucz się robić coś z niczego bez szkody dla włosów.

  • Po myciu przeczesuj włosy palcami lub szerokim grzebieniem i pozwól im wyschnąć na powietrzu.
  • Objętości, połysku czy skrętu dodawaj dzięki lekkim kosmetykom w spray’u wgniecionym w wilgotne kosmyki.
  • Zamiast narzędzi do stylizacji postaw raczej na akcesoria – kolorowe klamry, gumki czy spinki pomogą ci wyczarować urocze letnie fryzurki.

Poradź sobie z sianem
Za nieciekawe mierzwienie odpowiada zwykle wilgotność, która pozbawia włosy połysku otwierając ich łuski. Zapobiegać temu procesowi można za pomocą profesjonalnych kosmetyków chroniących przed wilgocią, zwłaszcza lakierów. Inny sposób polega na ograniczeniu mycia włosów – nasze naturalne tłuszcze wydzielane przez skórę głowy znakomicie wygładzają włosy i nadają im blasku. Czesząc włosy szczotką z naturalnego włosia pomaga rozprowadzać łój aż po końce i choć nie brzmi to fantastycznie efekt jest naprawdę zaskakująco przyjemny!

Ochroń kolor
Niestety, na słońcu najbardziej cierpią włosy farbowane, które płowieją latem szczególnie szybko. Gdy dodać do tego częste kąpiele wypłukujące pigment z włosów, to czasem już po dwóch tygodniach od wizyty u fryzjera nie ma się czym pochwalić. Aby ochronić kolor pamiętaj więc aby:

  • Nosić nakrycia głowy – chusty, kapelusze czy czapki to modne atrybuty każdej plażowiczki.
  • Stosować filtry przeciwsłoneczne w spray’u, które chronią włosy.
  • Myć i odżywiać włosy kosmetykami przeznaczonymi do włosów farbowanych .
  • W przypadku nabierania żółtego odcienia sięgnąć po fioletowe szampony do włosów siwych i blond, które pozwalają pozbyć się brzydkiego koloru.
  • Postarać się ograniczyć farbowanie latem – wybrać kolor zbliżony do naturalnego, który nie będzie odróżniać się tak bardzo od odrostów bądź zafundować sobie jedynie balejaż lub modne „ombre hair” koloryzując jedynie pasma bądź końce włosów.