Stopy mężczyzny

Mężczyźni mają zwykle ładniejsze stopy. Spowodowane jest to przede wszystkim noszeniem przez nich dużo wygodniejszego obuwia.
/ 21.04.2007 10:55
Mężczyźni mają zwykle ładniejsze stopy. Spowodowane jest to przede wszystkim noszeniem przez nich dużo wygodniejszego obuwia.

Kiedy kobiety starają się pięknie wyglądać w butach na wysokich obcasach i z wąskimi noskami, mężczyźni ubierają płaskie i wygodne. Dłużej i częściej noszą obuwie sportowe. Ale nie oznacza to wcale, ze tylko kobiety powinny o nie dbać. Męskie stopy również wymagają odpowiedniej pielęgnacji.

Bardzo częstym problemem u panów jest nadmierna potliwość. Najważniejszym elementem pielęgnacji jest dokładne codzienne mycie stóp i zmienianie skarpetek.
Skarpetki powinny być bawełniane.
Stopy myć, a nawet moczyć w soli ziołowej, która zapobiega nadmiernemu poceniu. Po dokładnym wytarciu stóp, również pomiędzy palcami należy zastosować kremy zawierające substancje dezodorujące i przeciwpotowe. W ciągu dnia można stosować dezodoranty lub lotiony w sprayu.
Należy pamiętać o codziennym zmienianiu obuwia. Nie nosimy z rzędu tej samej pary butów, ale dajemy im chociaż dzień „odpocząć“ i zostawiamy w przewiewnym miejscu. Starannie należy dobrać kształt butów, jak również materiał, z którego są zrobione. Zimą należy w pracy zakładać inne buty, jeżeli mamy zamiar spędzić w pomieszczeniu więcej, niż godzinę.

Panowie powinny dbać o stopy tak samo, jak kobiety. Nie dziwi więc już widok mężczyzny w salonie kosmetycznym.