Stopy mężczyzny

Mężczyźni mają zwykle ładniejsze stopy. Spowodowane jest to przede wszystkim noszeniem przez nich dużo wygodniejszego obuwia.
/ 21.04.2007 10:55
Mężczyźni mają zwykle ładniejsze stopy. Spowodowane jest to przede wszystkim noszeniem przez nich dużo wygodniejszego obuwia.

Kiedy kobiety starają się pięknie wyglądać w butach na wysokich obcasach i z wąskimi noskami, mężczyźni ubierają płaskie i wygodne. Dłużej i częściej noszą obuwie sportowe. Ale nie oznacza to wcale, ze tylko kobiety powinny o nie dbać. Męskie stopy również wymagają odpowiedniej pielęgnacji.

Bardzo częstym problemem u panów jest nadmierna potliwość. Najważniejszym elementem pielęgnacji jest dokładne codzienne mycie stóp i zmienianie skarpetek.
Skarpetki powinny być bawełniane.
Stopy myć, a nawet moczyć w soli ziołowej, która zapobiega nadmiernemu poceniu. Po dokładnym wytarciu stóp, również pomiędzy palcami należy zastosować kremy zawierające substancje dezodorujące i przeciwpotowe. W ciągu dnia można stosować dezodoranty lub lotiony w sprayu.
Należy pamiętać o codziennym zmienianiu obuwia. Nie nosimy z rzędu tej samej pary butów, ale dajemy im chociaż dzień „odpocząć“ i zostawiamy w przewiewnym miejscu. Starannie należy dobrać kształt butów, jak również materiał, z którego są zrobione. Zimą należy w pracy zakładać inne buty, jeżeli mamy zamiar spędzić w pomieszczeniu więcej, niż godzinę.

Panowie powinny dbać o stopy tak samo, jak kobiety. Nie dziwi więc już widok mężczyzny w salonie kosmetycznym.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/22.12.2014 02:03
POPRAWKA: mężczyźni nie mają ładniejszych, niż kobiety stóp, tylko mniej sfatygowane niewygodnym obuwiem. Artykuł jest o pierdołach, bo nie wspomniano o najważniejszej i najbardziej ZBAWIENNEJ rzeczy, jaką trzeba stopom zafundować, a jest nią CHODZENIE BOSO. Gdzie tylko jest to możliwe i stosowne, trzeba chodzić boso. Można się spierać o to, czy jest to zdrowe, ale nie ulega wątpliwości, że gdy chodzisz boso, to jednocześnie w tym samym czasie nie deformujesz stopy, ani palców niewygodnym butem, czy skarpetką. Od kilku dni chodzę w domu boso i po woli staję się nałogowym, bosym spacerowiczem. Dopiero teraz dostrzegam, jak bardzo but mi doskwiera - każdy bez wyjątku. Chodzenie w butach nie jest naturalne, nikt nie rodzi się z butami na nogach, naturalne i zdrowe jest chodzenie boso.
/04.06.2013 18:38
bul stup guz paluha
/05.06.2011 09:58
Piękne stopy na lato. Poczytaj na temat niezwykłego zabiegu i wypełnij. http://www.ankietka.pl/ankieta/61318/analiza-popytu-na-usluge-fish-spa.html
POKAŻ KOMENTARZE (3)