POLECAMY

Jak sen wpływa na kondycję naszej skóry?

Niekiedy wydajemy duże pieniądze na kosmetyki, które powinny sprawić, że nasza skóra stanie się bardziej elastyczna, promienna i gładka. Często jednak okazuje się, że efekt ich działania jest znikomy. Warto wtedy postawić na luksusowy kosmetyk, który nic nie kosztuje, a działa cuda – sen.

Fot. Fotolia

Blada, pozbawiona witalności i świeżości cera, spędza sen z powiek zimą niejednej kobiecie.  W rzeczywistości powinno być wręcz odwrotnie. Chcesz mieć piękną cerę? Codziennie zaplanuj sobie regularne wizyty w krainie Morfeusza.
 

Sen – dlaczego jest ważny dla skóry?


Nie od dziś wiemy, że jakość snu stoi na straży naszego dobrego samopoczucia. Do tego należy dodać fakt, że regularny, nieprzerwany sen to naturalny kosmetyk dla naszej cery.

Częste przebudzanie się w nocy negatywnie wpływa bowiem na zdolności regeneracyjne kobiecej cery po kontakcie z promieniami UV. Skóra w nieodpowiedni sposób ulega wówczas złuszczeniu, a komórki macierzyste nie odbudowują się w odpowiednim tempie. To powoduje, że na skórze pojawiają się przebarwienia, pod oczami cienie, a na całości cery – zmarszczki. Dodatkowo, długie gorące kąpiele, potęgują uczucie zmęczenia i zniszczenia cery. Kąpiel, która trwa dłużej niż 15 minut, wysusza cerę i narusza naturalną ochronę lipidową. Dlatego tak ważne jest dbanie o jakość snu, w tym jego odpowiednie warunki. W tym wypadku wystarczy zatroszczyć się o dwie kwestie: podłoże snu oraz odpowiednie, codzienne wietrzenie pomieszczenia.
 

Odpowiednia ilość snu dla pięknej skóry


Jak to mówią „starość nie radość”. Kiedy kobiecy wiek przekracza 25 lat, jej organizm potrzebuje regularnych, najlepiej ośmiogodzinnych dawek snu. Ten idealny scenariusz pozwoli na cieszenie się świeżą cerą każdego dnia. 

Dawkowanie odpowiedniej ilości snu musi mieć zachowaną ciągłość. Nie ma w tym temacie żadnych zawodowych wymówek. Usprawiedliwianie tygodniowych niedoborów, weekendowym lenistwem, nie jest rozwiązaniem problemu. Optymalne, dobowe zapotrzebowanie na sen dla kobiety zawiera się w przedziale 7-8 godzin. Dobrze wypoczęty organizm, w tym także skóra, lepiej radzi sobie ze stresorami np. stanami zapalnymi organizmu. Dlatego drogie Panie, dbajcie o swój sen każdego dnia, dzięki temu będziecie cieszyć się zdrową cerą.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Ciężko spać nocą nieprzerwanie 8 godzin gdy ma sie niemowle. Jak sobie wtedy radzic?