Lidia Kopania- sposób na cerę

Blond włosa wokalistka naprawdę potrafi zaskoczyć. Okazuje się, że Lidia Kopania interesuje się nie tylko śpiewem, ale w wolnych chwilach lubi sama przyrządzać... kremy do twarzy! Podaje nam przepis jak stworzyć mieszankę, która zastąpi nie jeden krem i doda cerze energii.
Blond włosa wokalistka naprawdę potrafi zaskoczyć. Okazuje się, że Lidia Kopania interesuje się nie tylko śpiewem, ale w wolnych chwilach lubi sama przyrządzać... kremy do twarzy!  Podaje nam przepis jak stworzyć mieszankę, która zastąpi nie jeden krem i doda cerze energii.

Lidia Kopania- sposób na cerę

Artystka w domowym zaciszu potrafi wyprodukować kosmetyk, który jest bardziej skuteczny od znanych marek, a przy tym... sporo tańszy! Nietypową pasją zaraziła Lidię starsza siostra, która również nie jest kosmetologiem, lecz artystką (malarką). Podobno cała procedura przygotowania super- kremu jest niezwykle prosta.

Lidia Kopania- sposób na cerę

-Z chemii nigdy nie byłam omnibusem, jednak szybko nauczyłam się, o co chodzi ze stężeniem substancji potrzebnych do produkcji kremu.- opowiada Lidia - Poza tym, wszystkie informacje na ten temat oraz wiedzę o składnikach można bez problemu znaleźć w internecie. Zapewniam, że jest różnica między kremem przygotowanym własnoręcznie, a tym kupionym w drogerii. Przede wszystkim nasz produkt zawiera świeżą porcję witaminy C, która się nie ulotniła.

Lidia Kopania- sposób na cerę

W związku z tym, cera jest jaśniejsza, gładsza i po prostu lepiej wygląda. Jej zdaniem serum przyrządzone własnoręcznie to wspaniała alternatywa dla drogich kremów, których działanie wcale nie jest tak fantastyczne.

Lidia Kopania- sposób na cerę

Trudno nie wierzyć na słowo: cera wokalistki naprawdę jest nienaganna. Lidia nie potrzebuje dużej ilości pudru by zatuszować niedoskonałości skóry. Własnoręczne sporządzanie kosmetyków ma jednak spory minus. Nie ma co liczyć na to, że wzorem innych gwiazd zarobi parę groszy, gdy jakaś firma kosmetyczna zaprosi ją do reklamowania kosmetyków. I na to jednak Lidia Kopania znalazła sposób.

Lidia Kopania- sposób na cerę
- Marzy mi się stworzenie firmy produkującej kosmetyki. Chciałabym, żeby były skuteczne i tanie. Myślę, że to świetny pomysł.
  

Do wykonania serum potrzeba:
  • Wit. C w proszku w formie kwasu l-askorbinowego (forma aktywna biologicznie przy stosowaniu na skórę)
  •  Wodę destylowaną
  •  Wit. E naturalną (np. kapsułki Tokovit E)
  •  Buteleczkę z ciemnego szkła
Lidia Kopania- sposób na cerę

Sposób wykonania:

  • Odmierz miarką (np. do leków) wit. C w ilości zależnej od stężenia, jakie chcesz uzyskać i tak: na 10 ml wody przy 10% stężeniu potrzebujesz 1 ml proszku, na 5% stężenie- 0,5 ml.
  • Wsyp do butelki, zalej wodą i wytrząśnij, by witamina się rozpuściła
  • Po rozpuszczeniu dodaj wit. E wyciśniętą z kapsułek (stężenie w zależności od uznania, przeważnie 2-3%, co daje na 10 ml serum 2 kapsułki wit. E ).
Serum jest już gotowe. Możesz je stosować na skórę twarzy, szyi i dekoltu.

Lidia Kopania- sposób na cerę

Materiały prasowe i fot. mwmedia
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/8 lat temu
Fajna jest!
/8 lat temu
Fajna jest!