Kremy przeciwzmarszczkowe nowej generacji

Czemu dzisiejsze kobiety 50-letnie wyglądają młodziej niż kiedyś – kremy przeciwmarszczkowe wydają się jednak robić swoje!
/ 17.10.2012 06:54

Czemu dzisiejsze kobiety 50-letnie wyglądają młodziej niż kiedyś – kremy przeciwmarszczkowe wydają się jednak robić swoje!

Kremy przeciwzmarszczkowe nowej generacji

depositphotos.com

Nasz przewaga nad pokoleniem naszych mam polega na rozpędzonym przemyśle kosmetycznym, który, owszem, sprzedaje nam więcej i więcej, ale też nieustannie poprawia technologie, konsystencje, sposoby aplikacji… W dziedzinie starzenia się skóry, będącej największym wzywaniem nowoczesnej kosmetologii, oznacza to coraz to nowe receptury mające opóźnić process wiotczenia skóry ale także naprawiające zaistniałe już zmiany poprzez nawilżenie, napięcie a nawet wypełnienie powstałych bruzd.

Kobieta po 30-tce powinna dla własnego dobra śledzić nowości, bo może się okazać, że za dziesięć lat dzięki prawidłowej pielęgnacji będzie wyglądać znacznie lepiej niż koleżanki. Zaznaczamy tutaj, że ogromny wpływ na młodośc skóry ma genetyka oraz styl życia (dieta, ruch, niepalenie, ochrona przeciwsłoneczna) i żaden krem cudów nie zdziała jeśli będziemy się zaniedbywać. Jeśli jednak żyjesz zdrowo i o młodość ciała dbasz, oto co najnowsza kosmetyka oferuje ci w dziedzinie walki z czasem…

A-F33
Aminofill-33 to specjalna cząsteczka, która hamuje mechanizm blokujący produkcję włókien kolagenowych a tym samym daje skórze możliwość ponownej pełnej regeneracji. Dostarczanie powierzchniowe cząsteczek A-F33 do komórek skóry ma stymulować je do szybszej i efektywniejszej produkcji kolagenu, który odpowiedzialny jest za jędrność i elastyczność, a z czasem mamy go coraz mniej.

Przykład:
Avon, Anew Clinical, Profesjonalny korektor zmarszczek z molekułą A-F33, cena: 90 zł/ 30 ml

Technologia TGFβ
Inne podjeście do wzmożenie produkcji kolagenu to białko TGFβ, które należy do grupy czynników wzrostu i odpowiada za porcesy powstawania komórek, gojenie się ran, uśmierzanie stanów zapalnych. Białko to może być wywtarzane w każdym typie komórek ale musi być wcześnie odpowiednio zaktywowane za pomocą glikoproteiny zwanej trombospondyną 1. Taki duet, podany w kremie, ma naprawić ubytki wyrządzone przez czas dzięki zwiększonej produkcji kolagenu.

Przykład: 
Lirene IDEALE Anti-wrinkle 35-55+ Krem pod oczy z korektorem zmarszczek cena: 40 zł / 15 ml

Cukier roślinny
Produkcję kolagenu da się pobudzić również poprzez działanie cukrów, które uaktywniają receptory komórek fibroblastycznych. Jednym z nowych odkryć jest w tym zakresie brazylijska roślina Uncaria, z której pozyskuje się cukier Rhamnose mający wspaniałe rezultaty w odżywianiu i regeneracji skóry. Sukces tego podjeścia polega nie tylko na samym zwiększeniu produkcji kolagenu ale również przyciąganiu go do cząsteczek Rhamnose co umożliwia procesu pomiędzy poszczególnymi warstwami skóry i utrwala na dłużej efekt młodości.

Przykład: 
Vichy, Liftactiv Derm Source, przewidywana cena ok. 120 zł / 30 ml

Komórki macierzyste
Wreszcie, także roślinnym eliksirem młodości okazuje się być róża. Pozyskane z niej komórki macierzyste, które normalnie regenerują kwiat okazują się mieć podobny wpływ na komórki ludzkiej skóry stymulując fibroblasty do procukcji zarówno kolagenu jak i elastyny. Efekt na skórze to nie tylko większa jędrność i gładkość, ale także blask podobny tylko temu jaki miałyśmy w wieku lat 20-stu.

Przykład: 
Lancôme Absolue L’Extrait, Cena: ok 400 zł / 50 ml

Kremy przeciwzmarszczkowe nowej generacji

Redakcja poleca

REKLAMA