Jak wysuszyć szybko paznokcie

Jeśli twój manicure rzadko jest doskonały, bo brakuje ci czasu, to spróbuj przyspieszyć proces schnięcia emalii…

Jeśli twój manicure rzadko jest doskonały, bo brakuje ci czasu, to spróbuj przyspieszyć proces schnięcia emalii…

Jak wysuszyć szybko paznokcie

deposithotos.com

Proces aplikacji lakieru rzadko której kobiecie sprawia trudności. Błędy powstają, gdy zamiast siedzieć w bezruchu półgodziny, aby emalia stwardniała i uzyskała optymalną odporność, próbujemy “ostrożnie” wyjąć klucze z torebki i fundujemy sobie odgniecenia, rysy, draśnięcia.

Faktycznie, mało która z nas może sobie z czystym sumieniem na taką bezczynność pozwolić. Nawet bowiem lakiery, które chwalą się minutowym czasem schnięcia, w rzeczywistości twardnieją dopiero po minimum kwadransie. Na szczęście, zaradne kobiety mają sposoby jak lakier utrwalić szybciej. Oto najpopularniejsze manicurowe triki:

  • Suszarka – na podobieństwo profesjonalnych salonów kosmetycznych możesz użyć zwykłej suszarki do włosów aby strumieniem powietrza przyspieszyć proces schnięcia. Ważne jest wszak aby ustawić wydmuch na zimny, ponieważ ciepło działa na lakier odwrotnie.
  • Lodowa kąpiel- napełnij miseczkę zimną wodą z kostkami lodu. Pomalowane paznokcie zanurz w tej kąpieli na około minute. Zaletą takiego zimnego potraktowania jest nie tylko szybkie wyschnięcie ale dodatkowe wzmocnienie lakieru.
  • Cieńsza warstwa – proces schnięcia przyspieszysz też malując paznokcie jak najcienszymi warstwami lakieru - zamiast dwóch nakładasz wtedy na płytkę trzy pokrycia, a każdemu dajesz wyschnąć jedynie kilka minut.
  • Specjalny preparat – na rynku dostępne są także utwardzacze w emalii lub preparaty w aerozolu, które szybko utwardzają lakier. To świetna ochrona dla emalii w ogóle, jednak uważaj aby nie nałożyć wierzchniej warstwy zbyt szybko – ryzykujesz, że lakier i tak się jeszcze zniekształci.

 

Jak wysuszyć szybko paznokcie

Nail Tek Quicken - Utwardzacz do paznokci, cena: 34 zł
Joko, Ceramiczny-Nano Uwtardzacz, cena: 7 zł
Sally Hansen, Utwardzacz do paznockie Hard as nails, cena: 22 zł

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/3 lata temu
Pomalowane paznokcie przytrzymać przy włączonym wiatraki na ok. 2 min.
/3 lata temu
Na pewno mogę polecić super lakier Miracle Gel. Naprawd jest rewelacyjny bo dziala jak hybryda u kosmetyczki, do tego trzyma sie do 10 dni na paznockiach.
/4 lata temu
jakos mi suszarka jeszcze nigdy nie wyszło:p kiedyś wkładałam rece do zamrazarki;p ale ostatnio kupuje lakier co szybko schna np rimmel 60s i serio bardzo szybko wysycha :) i metody nie potrzebne
POKAŻ KOMENTARZE (1)