Jak dbać o siwe włosy

Prędzej czy później czekają każdą z nas i dobrze jest wiedzieć co z nimi robić...

Proces siwienia zależy od predyspozycji genetycznych i przyspieszyć go mogą jedynie choroby (np. chroniczny niedobór witaminy B12 lub problemy z tarczycą) oraz stres. Tradycyjnie, za przedwczesne siwienie u rasy kaukaskiej uważa się srebrne nitki we włosach w wieku poniżej 30 lat – później proces stopniowego wybarwiania się czupryny jest już normalną oznaką przemijania czasu.

Jak dbać o siwe włosy

depositphotos.com

Bez względu jednak na to, kiedy i dlaczego siwiejemy, dla większości kobiet srebro we włosach jest problemem. Nie tylko bowiem przypomina o tykającym zegarze, ale także utrudnia stylizację i koloryzację włosów.

Siwy, znaczy niepokorny
Siwe włosy są zwykle znacznie rzadsze niż nasze „kolorowe” włosy, bo z upływem czasu tracimy także cebulki włosowe. Ponadto ich tekstura jest sztywniejsza i bardziej sucha, co praktycznie uniemożliwia uzyskanie idealnie gładkiej fryzury. Część z nas stara się walczyć z naturą regularnie farbując, inne, zmęczone szarymi odrostami, które nie wyglądają dobrze, dają za wygraną i postanawiają wrócić do naturalnego – posrebrzanego teraz koloru.
Siwy wszak siwemu nie równy i zwłaszcza blondynki mają szansę na bardzo przyjemny srebrzysto-metaliczny kolor bez żadnego wysiłku. Kobiety o włosach ciemniejszych będą częściej widziały na swojej głowie odcienie popiołu.

Nie trać głowy
Siwizna to nie powód do smutku ani zaniedbania się w wyglądzie. Oto garść porad jak sobie z nowym kolorem radzić...

  • Przy każdym myciu stosuj odżywki proteinowe, które nawilżają włosy i dodają im miękkości i połysku. Godne polecenie są kosmetyki z masłem shea.
  • Naturalnemu siwemu kolorowi możesz pomóc stosując fioletowe szampony, które nie tylko eliminują żółte tony ale też dodają włosom pięknej srebrzystości.
  • Podcinaj końcówki co 6 tygodni, nawet jeśli dotychczas wystarczała ci wizyta u fryzjera raz na 2-3 miesiące. Przy siwych włosach suchość końcówek jest o wiele bardziej widoczna!
  • Jeśli chcesz koloryzować włosy, to zapomnij o pół-permanentnych szamponach i preparatach. Tylko farby są w stanie naprawdę pokryć siwe włosy.
  • Farbując wybieraj kolory ciemniejsze o maksymalnie dwa tony, bo inaczej ryzykujesz fryzurę z gatunku Halloween.
  • Jeśli chcesz skończyć z farbowaniem to koloryzuj jedynie odrosty szamponem koloryzującym o ton jaśniejszym niż pozostałe włosy.
  • Jeśli masz więcej niż 30% siwych włosów, dobrze pomyśleć o zmianie fryzury. Mała jest szansa, że długie będą wyglądały teraz atrakcyjnie, więc pomyśl raczej o cieniowanych bobach, które są łatwe w układaniu i pięknie dodają włosom objętości.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/6 lat temu
To zdjęcie jest okropne! Kobieta która z twarzy wygląda na trzydzieścipare lat ze zrobioną przez grafików siwą czupryną. Odrażające! Nie można było umieścić kobiety po 50? wyglądałaby naturalniej
/4 lata temu
Racja!!!!!, do tego te kruczo czarne rzęsy i brwi. Okropność kontrast nienaturalny,
/6 lat temu
Hm nawet nie pomyślałam o tym, a taki szampon to dobry pomysł na prezent świąteczny dla mamy. Jeszcze tylko tata został. ;p
POKAŻ KOMENTARZE (1)