Glinka różowa - jak stosować i dla jakiej skóry będzie najlepsza?

Glinka różowa - zastosowanie fot. Adobe Stock, Olha Kozachenko
Glinka różowa to skarbnica cennych pierwiastków i minerałów. Szczególnie pomocna okaże się w walce z trądzikiem, zaskórnikami i przebarwieniami. Przeczytaj, jakie ma właściwości, jak stosować, żeby zobaczyć najlepsze efekty i czy będzie odpowiednia dla twojej skóry.
/ 09.06.2022 06:10
Glinka różowa - zastosowanie fot. Adobe Stock, Olha Kozachenko

Glinka różowa pochodzi z Francji i jest fuzją dwóch glinek — białej i czerwonej. Dzięki takiej mieszance jest delikatna dla skóry, a jednocześnie niezwykle skuteczna w walce z niedoskonałościami. Szczególnie docenią ją posiadaczki cery wrażliwej, naczynkowej i skłonnej do alergii. Można stosować samodzielnie lub jako dodatek do kosmetyków w zabiegach oczyszczających i detoksykujących. 

Spis treści:

  1. Glinka różowa — właściwości
  2. Glinka różowa — jak działa na skórę?
  3. Glinka różowa – zastosowanie

Glinka różowa — właściwości

Glinka różowa jest bogactwem cennych pierwiastków, głównie krzemu, potasu, żelaza, wapnia, magnezu i sodu. To właśnie one stoją za jej wspaniałym działaniem.

Glinka różowa — działanie na skórę

  • Regeneruje, oczyszcza i odkaża — glinka wycisza wszelkie stany zapalne oraz zapobiega powstawaniu nowych. Bardzo dobrze radzi sobie również w walce z zaskórnikami.
  • Absorbuje nadmiar sebum – matuje skórę, jednak nie wysusza jej i nie podrażnia.
  • Wyrównuje koloryt skóry — pozostawia skórę promienną, gładką i odświeżoną. Wszelkie zaczerwienienia i przebarwienia już po jednym zastosowaniu są mniej widoczne.
  • Działa przeciwzmarszczkowo.

Maseczka z mąki ziemniaczanej działa prawie jak botoks. 7 przepisów na domowe kosmetyki

Glinka różowafot. Adobe Stock, MK studio

Glinka różowa — do jakiej skóry stosować?

Glinka różowa ze względu na swoje łagodne działanie, bardzo dobrze sprawdzi się w pielęgnacji skóry wrażliwej, naczynkowej, skłonnej do alergii, a także u osób borykających się z trądzikiem różowatym. Nie uczula, nie powoduje podrażnień i w przeciwieństwie do innych glinek, nie wysusza skóry. Ze względu na jej działanie tonizujące i oczyszczające, docenią ją również posiadaczki cery tłustej.

Maseczka z płatków owsianych zlikwiduje trądzik i wygładzi zmarszczki. 7 najlepszych przepisów

Glinka różowa – zastosowanie

Glinka różowa ma wiele zastosowań. Możesz wykorzystać czysty surowiec do maseczek na twarz, ciało i dodając do kąpieli lub wzbogacić nią swoje kosmetyki. Najlepiej wybieraj glinkę w formie sproszkowanej i w 100% naturalną, pozbawioną chemicznych dodatków. Jej wielką zaletą jest dostępność oraz niska cena. Kupisz ją w większości drogerii i zapłacisz ok. 7 zł. Przygotowując maseczki z glinki pamiętaj, żeby nie używać metalowych przedmiotów. Wykorzystaj drewniane mieszadełko i plastikową lub szklaną miseczkę.

Maseczka na twarz z glinki różowej

Jedną łyżkę stołową proszku zalej odrobinę wody (mineralnej lub chłodnej, przegotowanej) i dokładnie wymieszaj do powstania gęstej pasty. Nałóż na twarz, dekolt i szyję, i pozostaw na ok. 15 min. Po tym czasie dokładnie zmyj. Skóra po maseczce będzie przygotowana na przyjęcie olejku, odżywczego serum lub kremu nawilżającego. W trakcie trzymania glinki na twarzy, staraj się nie doprowadzić do zastygnięcia. Spryskuj twarz wodą termalną lub ulubionym hydrolatem. Maseczkę możesz wzmocnić dodając kilka kropli ulubionego olejku.

Peeling kawowy to pogromca cellulitu. Na co jeszcze pomaga i jak przygotować go samodzielnie w domu?

Maseczka na ciało z glinki różowej

Glinkę różową możesz również wykorzystać do body wrappingu. Pastę z różowej glinki nałóż na wybrane partie ciała i owiń szczelnie folią spożywczą. Zostaw na ok. 15-20 min. Dla wzmocnienia efektu, przykryj się ciepłym kocem. Skóra po takim zabiegu będzie gładka i miękka.

Kąpiel z glinką różową

Wsyp do wanny ok. pół szklanki sproszkowanej glinki i zanurz się w wodzie na ok. 20 min. Na koniec dokładnie opłucz ciało, wytrzyj delikatnie ręcznikiem i wmasuj ulubiony balsam lub olejek.

Czytaj także:
Glinka bentonitowa w kosmetyce - jak działa i jak stosować na skórę?
Naturalne czarne mydło Savon Noir - jak działa i jak stosować?

Redakcja poleca

REKLAMA