Depilacja woskiem w domu fot. Adobe Stock

Depilacja woskiem w domu - jak ją wykonać krok po kroku?

Depilacja woskiem w domu nie jest trudna, ale wymaga odrobiny praktyki. Poza woskiem, do zabiegu potrzebujesz pasków fizelinowych, drewnianej szpatułki i oliwki do ciała.
Małgorzata Machnicka / 07.04.2020 13:43
Depilacja woskiem w domu fot. Adobe Stock

Depilacja woskiem w domu może być równie skuteczna co ta w salonie pod warunkiem, że przyłożymy się do zadania i będziemy korzystać z dobrej jakości produktów. 

Jak przygotować się do depilacji woskiem w domu?

Po pierwsze, dzień przed zabiegiem wykonaj peeling całego ciała. Pamiętaj, żeby bezpośrednio przed depilacją nie nakładać na skórę żadnego balsamu czy olejku - skóra musi być idealnie sucha i odtłuszczona - w przeciwnym wypadku wosk nie będzie przylegał do skóry i dokładnie wyrywał włosków. 

Ważna uwaga: włoski powinny mieć długość około 5-7 mm, więc na kilka dni przed depilacją woskiem powstrzymaj się od golenia. 

Co jest potrzebne?

Do depilacji woskiem w domu potrzebujesz tylko kilku, niedrogich gadżetów - w wersji ze szpatułką za zestaw zapłacisz około 20 złotych, za zestaw z woskiem w rolce około 70 złotych. 

  • podgrzewacz do wosku,
  • szpatułka drewniana lub plastikowa (możesz też zainwestować w wosk w rolce, najlepiej w dwóch rozmiarach do różnych partii ciała - to bardzo ułatwia zadanie),
  • fizelinowe lub bawełniane paski,
  • zasypka dla dzieci lub mąka ziemniaczana,
  • oliwka do ciała.

Depilacja woskiem w domu krok po kroku

  1. Podgrzej wosk do temperatury 37 stopni. 
  2. Na wybrany obszar nałóż cienką warstwę zasypki lub mąki ziemniaczanej, która odtłuści skórę i sprawdź kierunek wzrostu włosa.
  3. Rozgrzany wosk nałóż płynnym ruchem zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Staraj się, by obszar nie był zbyt duży - lepiej robić do małymi fragmentami.
  4. Na pokryte woskiem ciało nałóż pasek fizelinowy zaczynając od dołu i potrzyj dłonią, aby dobrze przylgnął do wosku.
  5. Pasek zerwij jednym, energicznym ruchem - zawsze rób to pod włos i równolegle do depilowanej powierzchni. Drugą ręką naciągnij skórę w przeciwnym kierunku - zabieg będzie o wiele mniej bolesny. 

A co po depilacji?

Tuż po depilacji skóra będzie zaczerwieniona i podrażniona, mogą się również pojawić drobne krostki. Warto nałożyć na nią kojący balsam np. aloesowy.

Pamiętaj, że po depilacji nie wolno używać kosmetyków z alkoholem. Nie powinno się również stosować antyperspirantów i peelingów, a do 3 dni po zabiegu unikać ekspozycji na słońce.

Zalety depilacji woskiem w domu

Depilacja woskiem jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów pozbywania się zbędnego owłosienia w domowych warunkach - starcza na 2-3 tygodnie. Włoski z każdym zabiegiem odrastają słabsze i jaśniejsze, a my stajemy bardziej wprawne i doświadczone. Z czasem również zmniejsza się odczuwanie bólu. 

Dużą zaletą jest również to, że depilacja woskiem w domu jest niedroga - jeden zabieg w gabinecie kosmetycznym równa się kilku zabiegom wykonanym w domu.

Więcej o depilacji:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)