POLECAMY

Depilacja pastą cukrową krok po kroku

Azjatki używają pasty cukrowej do depilacji od setek lat. Jeśli i ty zdecydowałaś się na jej wypróbowanie, ale masz jeszcze wątpliwości, jak to prawidłowo zrobić, podpowiadamy jak krok po kroku wydepilować wybrane partie ciała pastą cukrową.

Fot. Fotolia

Pasta cukrowa jest naturalna, nie uczula, nie powoduje większych podrażnień, może być stosowana nawet we wrażliwych miejscach, takich jak pachy czy okolice bikini i usuwa włoski z cebulkami. Dzięki temu przez około 2-3 tygodnie możesz się cieszyć gładkim ciałem.

Polecamy: Przepis na pastę cukrową do depilacji

Istnieją 2 sposoby depilacji pastą cukrową – na ciepło lub zimno. Każdy z nich jest dobry, a to, który wybierzesz, zależy wyłącznie od ciebie. Jedne kobiety uważają, że wygodniejsza jest depilacja na zimno, inne, że na ciepło.

Depilacja pastą cukrową na ciepło

Do depilacji na ciepło, oprócz pasty, będziesz potrzebowała szpatułki do jej nakładania i specjalne paski do depilacji. Wszystkie te przedmioty możesz kupić w sieci, stacjonarnym sklepie kosmetycznym i niektórych drogeriach.

 1. Pastę cukrową (wykonaną w domu lub kupioną w sklepie) podgrzewasz w kąpieli wodnej, tzn. umieszczoną w pojemniku, np. w słoiku, wstawiasz do garnka z wodą i podgrzewasz na małym ogniu.
 2. Jak pasta zaczyna robić się miękka, wyłączasz i sprawdzasz dłonią jej temperaturę. Jeśli jest odpowiednio ciepła (nie gorąca), możesz zacząć depilację.
 3. Szpatułką nakładasz cienką, niezbyt szeroką warstwę pasty cukrowej w kierunku przeciwnym do porostu włosów.
 4. Na posmarowaną pastę dokładnie przyklejasz pasek do depilacji.
 5. Po chwili szybkim ruchem (zgodnie z kierunkiem porostu włosów) zrywasz pasek.
 6. Czynności te powtarzasz na wszystkich partiach ciała, z których chcesz usunąć włoski. Jeśli depilujesz mniejsze partie, np. wąsik, potnij paski na mniejsze.
 7. Po depilacji pozostałości pasty cukrowej zmyj ciepłą wodą.

Polecamy: Depilacja pastą cukrową - idealnie gładka skóra bez podrażnień

Depilacja pastą cukrową na zimno

Do depilacji na zimno nie będziesz potrzebowała żadnych dodatkowych przedmiotów.

 1. Podgrzewasz pastę cukrową podobnie jak w przypadku depilacji na ciepło.
 2. Bierzesz do ręki porcję pasty i ugniatasz. Jeśli po wyjęciu pasta bardzo się klei oznacza to, ze jest jeszcze za gorąca i musi jeszcze wystygnąć. Jeżeli natomiast jest za twarda, oznacza, że za bardzo wystygła i musisz ją trochę podgrzać w kąpieli wodnej.
 3. Ugniataj ją tak długo aż zrobisz z niej jednolitą kulkę w kolorze jasnego bursztynu, która dobrze się rozciąga.
 4. Pastę w tej postaci rozgniatasz pastę na skórze w kierunku przeciwnym do porostu włosów.
 5. Zrywasz warstwę pasty cukrowej szybkim ruchem  zgodnie z kierunkiem porostu włosów.
 6. Taką jedną porcją możesz kilkakrotnie nakładać na skórę i zrywać do momentu aż zauważysz, że już się nie nadaje, bo staje się jasna i nie chce się przyklejać do skóry. Wówczas nabierasz kolejną porcję.
 7. Po zakończonym zabiegi pastę zmywasz ciepłą wodą, która rozpuści cukier.

Bardzo ważne jest to, żeby pastę nakładać pod włos, a zrywać z włosem. Dzięki temu minimalizujemy podrażnienia skóry.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/4 miesiące temu
Próbowałam depilacji IPL i zdecydowanie lepsza opcja niz pasta cukrowa... Depilator daje dużo lepszy komfort procesu, tylko trzeba kupić jakiś porządny. Dobrze sprawdza się u mnie panasonic
/rok temu
Ja robiłam zupelnie niedawno taka depilacje laserową zakończyłam miesiac temu( wystaryczyły tylko 4 zabiegi) . Jestem bardzo zadowolona i powiem Wam ze nie wiem co ja do tej pory robiłam-z maszynka do golenia. A depilacje miałam robiona tutaj afrodytasalon.pl/zabiegi-2/depilacja-laserowa
/2 lata temu
A co to takiego? Pierwsze słyszę...
POKAŻ KOMENTARZE (1)