POLECAMY

Jaka jest tak naprawdę różnica między kremem za 20 zł i 200 zł?

Będziecie w szoku!
Jaka jest tak naprawdę różnica między kremem za 20 zł i 200 zł? fot. FREE

Nie wszystkie kremy do twarzy są sobie równe. Jednak bardzo często zastanawiałyśmy się, czym tak naprawdę różnią się kremy, które kosztują powyżej 200 zł od tych za 20-50 zł. Niestety, aby poznać dokładną odpowiedź na to nurtujące nas pytanie, musiałybyśmy wysłać tajnych agentów do wszystkich większych marek kosmetycznych. A przecież doskonale wiemy, że jest to nierealne.

Jednak należy pamiętać, że bez względu na to, co znajduje się w kremie, który kupujemy, pokrywamy również jego koszty niematerialne. W cenę kremu wchodzi również wartość rynkowa marki, koszty związane z działaniami marketingowymi, budżet reklamowy, patenty i licencje. Te wszystkie wydatki wielkich koncernów kosmetycznych są niestety pokrywane z kieszeni wszystkich konsumentów.

Co wpływa na cenę kremu do twarzy?

Okazuje się, że na cenę kosmetyku największy wpływ ma:

  • czy opakowanie jest produkowane seryjnie, czy zostało wykonane ręcznie
  • czy opakowanie jest wykonane z plastiku, czy ze szkła
  • ilość wypełniaczy w porównaniu do składników aktywnych
  • czy zawarte są w kremie związki wyprodukowane w laboratorium, czy są pochodzenia naturalnego

Oczywiście nie chcemy tutaj wyrokować, które kosmetyki są lepsze. Chcemy jedynie zwrócić waszą uwagę na to, ile czynników wpływa na finalną cenę danego kosmetyku.

Więcej praktycznych trików i porad:

Jak wyglądać kobieco i seksownie?
Ten gadżet ułatwi malowanie paznokci!
Krem dla dzieci sposobem na niedoskonałości

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/3 tygodnie temu
Różnica jest jedno 0. Ja nie używam wcale drogiego kremu, a efekt mam jak po kremie za milion. Dlatego uważam, że nie warto inwestować w drogie kremy. Polecam wam dziewczyny Hydrain3 :) krem żel. Jest naprawdę nieziemski za taką cenę. Świetnie nawilża i wygładza, nie zapycha i nadaje się idealnie pod makijaż. Nie muszę wydawać 200 zł co jakiś czas na krem...
/2 lata temu
Po przeczytaniu tego artykułu mam wrażenie jakbym trafiła na Onet. Tam też dają chwytliwe nagłówki, a treści informacji tyle co nic. Szkoda.