Uwodzenie zapachem - poradnik

Jak dobrać odpowiedni zapach i perfumy dla siebie? I to tak, żeby móc uwieść płeć przeciwną? Zapach powinien być przede wszystkim dobrany do woni naszego ciała. Ważne jest także to w jaki sposób i w jakim miejscu na ciele się perfumujemy. Jak i czym powinny się perfumować kobiety i mężczyźni?
/ 08.08.2013 14:15

Czy wiecie, że to, w jaki sposób odbiera nas płeć przeciwna, w dużej mierze zależy od zapachu, który wokół siebie roztaczamy? Im lepiej dobrany do chemii własnego organizmu, tym większa szansa na pozostawienie po sobie pozytywnego wrażenia. Bo to jak pachniemy determinuje nie tylko nasz stan umysłu, ale także emocje otaczających nas osób.

Zobacz też: Leksykon składników aktywnych w kosmetykach

Pierwsze wrażenie zależy od wielu czynników. To czy obejrzymy się za kimś na ulicy, czy zwrócimy uwagę w czasie przypadkowego spotkania nie jest uwarunkowane tylko przyciągającym wzrok wyglądem, ubraniem czy ogólną autoprezentacją. Niezwykle silnym afrodyzjakiem, działającym na obie płci, jest bowiem zapach - dobrze dobrany będzie uwodził, uwalniając zmysły i pobudzając wyobraźnię osób znajdujących się w naszym otoczeniu. W oczach innych pięknie pachnąca kobieta stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna i interesująca, a mężczyzna? Silniejszy, bardziej męski i warty uwagi.

Zakochani

Dobór zapachu dla kobiety

Nasz sukces zależy przede wszystkim od tego, czy dobrze dobierzemy zapach do chemii własnego organizmu. Jak tłumaczą eksperci, to jak będą pachnieć wybrane perfumy, uwarunkowane jest naturalną wonią, którą wydziela nasze ciało. Jeżeli zapach kobiety jest słodki, powinna stawiać na wody perfumowane o nutach szyprowo-owocowych, ponieważ to zapachy, które zmieszane z wonią ciała, dadzą efekt orzeźwienia i podkreślą drzemiący w niej seksapil. Tym samym błędem będzie używanie perfum o cukierkowych tonacjach, zbyt mdłych i intensywnych dla kobiet o naturalnie słodkim zapachu.

Zobacz też: Prawidłowe oznakowanie kosmetyków – poradnik

Na pewno warto też wiedzieć, w jaki sposób się perfumować. Radzimy, aby były to miejsca, w których krew pulsuje płytko pod skórą – mowa o skroniach oraz zagłębieniach w łokciu i pod kolanem. Przestrzegamy przed perfumowaniem szyi czy dekoltu, szczególnie gdy spodziewamy się pocałunków ze strony mężczyzny – zdecydowanie lepiej rozsiać mgiełkę perfum we włosach. Jeżeli chcemy pozostawić po sobie trwałe wrażenie, poperfumujmy także dłonie. Zapach przeniesie się na mężczyznę, będąc odczuwalnym długo po spotkaniu.

Dobór zapachu dla mężczyzny

Jeżeli panowie chcą uwodzić zapachem, powinni stawiać na wody toaletowe, których tonacja będzie oparta na nutach drzewa cedrowego. Składnik ten od dawna stosowany jest w męskich kosmetykach, i to nie bez powodu. Jak się okazuje, wyciąg z drzewa cedrowego działa pobudzająco, podwyższając stężenie tlenu w mózgu. A gdy jesteśmy pobudzeni, nasze serca biją szybciej. Właśnie dlatego mężczyźni pachnący wodami opartymi na tym składniku, wywołują tak duże emocje w kobietach.

Zobacz też: Anna Mucha jak Demi Moore i Monica Bellucci

A w jaki sposób mężczyzna powinien się perfumować, aby spektakularnie pachnieć? Może spryskać wodą toaletową powietrze, a następnie wejść w powstałą chmurę perfum. Dobrym sposobem jest także wtarcie kilku kropel wybranej wody w potylicę, dzięki czemu zapach będzie się wolniej uwalniać.

Pamiętajmy, że zapachy mają ogromny wpływ na emocje, nie tylko nasze, ale także otaczających nas osób. Jeżeli dobrze pachniemy, czujemy się bardziej pewni siebie, a to najważniejszy aspekt w sztuce uwodzenia.

Źródło: Materiały prasowe Jean Marc Blame /Best ImagePR