Eleganckie perfumy damskie 

Eleganckie perfumy fot. Materiały prasowe
Poszukujących elegancki damskich perfum przede wszystkim będziemy mieli w głowie takie marki jak Coco Chanel, Dior, czy Yves Saint Laurent. Jednakże, czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się bardziej na temat samego aspektu, co czyni perfumy eleganckim? Czy jest to flakon, urokliwy zapach, a może pożądanie, jakie wzbudzają po jej użyciu? Na to i na kilka innych aspektów odpowiemy w poniższym artykule, dlatego też zapraszamy do lektury!
Eleganckie perfumy fot. Materiały prasowe

Składniki perfum eleganckich — krok po kroku

Zazwyczaj słowo eleganckie związane jest ze słowem uwodzicielskim. Choć nie zawsze jest to konieczność, to większość Polaków perfum eleganckich stosuje głównie na wieczorowe wyjścia po to, aby zwrócić na siebie uwagę płci przeciwnej. W efekcie tego wszelkiego rodzaju nuty piżma, orientalne, drzewo sandałowe, które to razem będą działały mocno jak naturalne afrodyzjaki i spowodują, że niejeden mężczyzna nie będzie w stanie o tym wrócić od ciebie. Oczywiście to tylko jeden z aspektów tego, jak powinny wyglądać perfumy eleganckie, gdyż słowo to kryje w sobie znacznie więcej. Przede wszystkim musimy rozdzielić aspekt trwałości. Jak się już przyjęło perfumy eleganckie muszą być intensywne i trwałe, czyli zawierać sobie od 20 do 40% substancji zapachowych. Dzięki takiemu połączeniu będą w stanie utrzymać się na skórze nawet do kilkunastu godzin co stanowi znakomity wynik w szczególności, jeśli wybieramy się na szaloną imprezę. Oczywiście na rynku możemy spotkać się z innymi zamiennikami i będą one odpowiedź nazywać się wodami toaletowymi, czy też mgiełka mi też tutaj ten procent olejków Będzie znacznie niższy, co skutkować będzie niższą trwałością. Ostatnim aspektem są same nuty zapachowe. O ile teraz nie będziemy skupiać się na tym, jakie to nuty powinny być to warto poruszyć jeden istotny aspekt, a mianowicie czas ich uwalniania. Każda perfum składa się z kilku różnego rodzaju połączeń zapachowych, które wraz z upływem czasu będą stopniowo uwalniały się na skórze. W ten oto sposób mamy do czynienia z nutą głowy, nutą środkową, a także nutą końcową.

Podział nut w perfumach

Pierwsza z nich będzie tą najbardziej wyróżniającą się, która po chwili zazwyczaj około 30 minutach przejdzie w nutę środkową, czyli głowę serca. Ta ma zadanie pobudzić naszą zmysłowość i utrzymywać się przez dwie godziny, by na koniec otrzymać podstawowe zapachy, które będą utrzymywały się na skórze najdłużej. To właśnie eleganckie perfumy będą oferowały takie bogactwo nut i dostarczą nam naprawdę niewiarygodnych wrażeń. 

Pora na kilka istotnych aspektów zapachowych

Perfumy eleganckie to przede wszystkim mieszaniny różnego rodzaju lub zapachowych. Mamy tutaj do czynienia między innymi z takimi zapachami jak: granatem, magnolią, piwonią, czy też piżmem, bursztynem i mahoniem. Nie może zabraknąć drzewa sandałowego, róży, pomarańczy czy miodu, a także frezji lub anyżu. Dopiero kompozycji udaję się także owoce, aby poczuć naszą nietypowość i elegancję. Nim przejdziemy do kilku interesujących przykładów, warto porozmawiać o samej cenie.

Perfumy warte swojej ceny

Perfumy eleganckie to z reguły wody perfumowane, które będą zawierały w sobie najczystsze składniki w największej pojemności. Wpłynie to znacząco na ich cenę, która może wahać się od kilkuset do kilku tysięcy zł w zależności od marki, pojemności, a także rodzaju samego zapachu. Może to się wydawać się drogo, jednakże w przypadku takiego rozwiązania nie musimy się nimi spryskiwać na potęgę, a już kilka psiknięć wystarczy by zachwycić wszystkich dookoła przez cały wieczór. Dlatego też każda szanująca się kobieta, która chce być postrzegana jako elegant to powinna zawierać w swojej toaletce chociaż jeden z przykładowych rodzajów. 

Pora na kilka przykładów

Rozpoczynamy całą listę od jednego z najbardziej popularnych kobiecych i nietypowych zapachów, jakim jest Carolina Herrera Good Girl. Ten urzekający zapach będzie zawierał w sobie liczne nuty pozwalające na uwolnienie się niesamowitych kompozycji, które na długo zapadną naszej pamięci. Wśród nich możemy wyróżnić między innymi takie aromaty jak: tuberoza, jaśmin, bób tonka, a także szereg kwiatowych połączeń. Perfumy będą bardzo nietypowe, a wszystko zostanie podkreślone przez cudownych flakon, który skrywa w sobie niewiarygodny sekret. Ostatecznie Good Girl zarazem jest upajająca i aromatyczna. Dlatego też warto mieć na swojej półce. 

To oczywiście jeszcze nie koniec przykładów, gdyż przychodzimy dalej i tym samym kierujemy się do marki Christian Dior. Zawiera ona w sobie wiele różnego rodzaju perfum i jest bardzo szanującym się marką. Jedną z takich najbardziej wyróżniających się eleganckich zapachów będzie Christian Dior Hypnotic Poison — urzekająca, piękna, nietypowa perfum, która stanie się Twoją najbliższą przyjaciółką i spowoduje, że niejeden mężczyzna nie będzie mógł oderwać od ciebie wzroku. Wśród interesujących nut zapachowych wyróżniamy tutaj między innymi nuty migdałów, jaśminu i wanilii. Całość jest bardzo orientalne, nieco słodka, ale z drugiej strony mocno urzekająca. Została ona zamknięta w przepięknym flakonik w postaci czerwonego jabłuszka ze zwieńczającą je diamentową nakrętką. Poszukując więc czegoś wyjątkowego, to właśnie Christian Dior dostarczy nam to bez najmniejszych problemów. 

Pora na kolejnego przedstawiciela eleganckie perfum w tym przypadku będzie to zapach od Laurent Black Opium. Ta woda perfumowana wyróżnia się na wiele aspektów w tym między innymi swoją unikalną wyglądem flakonu, a także intensywnością. Black Opium to przede wszystkim tajemniczość, która ma za zadanie wyrazić nasze wewnętrzne potrzeby. Dostajemy tutaj takie nuty jak między innymi aromaty gruszki pomarańczy pieprzu a jaśminu, a także wanilii. Całość jest bardzo orientalna i wpłaci się oprócz idealnie dla energicznych i pewnych siebie kobiet. Nie możemy jednak oszukiwać się. Black Opium to wybór wręcz perfekcyjna elegancki wieczór. 

Kilka słów podsumowania

Jak łatwo dostrzec, perfumy eleganckie wiążą się z wieloma bardzo bogatymi aspektami. Dzięki nim będziesz mogła poczuć się jak prawdziwa dama, która otacza się drogimi przedmiotami i o która starają się najprzystojniejsi mężczyźni. Prawdziwa bajka jest na wyciągnięcie Twojej dłoni!

Artykuł powstał przy współpracy z marką Louma.

Tagi: perfumy

Redakcja poleca

REKLAMA