POLECAMY

Jak odróżnić oryginalne perfumy od podróbki?

Wystarczy znać 6 prostych zasad.
Jak odróżnić oryginalne perfumy od podróbki? fot. ONS.pl

W perfumeriach internetowych czy niektórych drogeriach nietrudno natknąć się na "zapachowe" wyprzedaże. Ceny są bardzo kuszące i najczęściej nie umiemy się oprzeć zakupom, zwłaszcza jeśli znajdziemy nasze ulubione perfumy w atrakcyjnej cenie. Niestety, podrobione perfumy są problemem nie tylko w Polsce, ale i w całej Unii Europejskiej.

Tak naprawdę odróżnienie oryginalnych perfum od podróbki zazwyczaj nie jest trudne. Często można rozpoznać to już na pierwszy rzut oka. Zdarzają się jednak "perełki", które do złudzenia przypominają oryginał. Podpowiadamy jak je rozpoznać!

Jak odróżnić oryginalne perfumy od podróbek?

  • należy zacząć od samej folii - bardzo ważne jest miejsce jej sklejenia i szerokość zachodzących na siebie kawałków. Sklejenie jest zawsze po prawej stronie kartonika. Folia powinna ściśle przylegać do kartonika
  • kartonik - w podróbkach najczęściej brak dbałości od detale, takie jak tłoczenia, czcionka, faktura, powinien być wykonany z grubego papieru dobrej jakości
  • butelka - flakon perfum jest znacznie trudniejszy do podrobienia niż kartonik. Marki zazwyczaj nie oszczędzają na tanich flakonikach i wypuszczają doskonale wykonany produkt.
  • atomizer - powinien być wykonany z jednego elementu, dobrej jakości
  • numer seryjny - każde perfumy mają na spodzie kartonowego opakowania numer seryjny
  • zapach - podróbkę poznasz po trwałości zapachu. Prawdziwe perfumy składają się z trzech akordów, które uwalniają się w ściśle określonej kolejności. Podrobione perfumy mają zazwyczaj tylko nutę głowy, którą wyczujesz od razu na samym początku.

Więcej o kosmetykach:

Najlepsze balsamy antycellulitoweNajlepsze odżywki do włosówNajlepsze szampony oczyszczające

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
Marki niszowe wypuszczają zapachy bez tradycyjnego podziału na 3 nuty. A tak w ogóle to luksusowe marki tak schodzą z jakością jeśli chodzi o opakowania kartonowe czy nadruki na butelkach, że aż się przykro robi.
/2 lata temu
Dlaczego ta Pani tak wali tymi perfumami o blat stołu?