Kobieta używająca perfum fot. Adobe Stock

Jak odróżnić oryginalne perfumy od podróbek - 6 sprawdzonych sposobów

Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy zakupie perfum. Wbrew pozorom odróżnienie oryginalnych perfum od podróbek nie jest trudne.
Małgorzata Machnicka / 14.09.2018 14:12
Kobieta używająca perfum fot. Adobe Stock

 W perfumeriach internetowych i niektórych drogeriach nietrudno natknąć się na „zapachowe” wyprzedaże. Ceny są bardzo kuszące i najczęściej nie umiemy się oprzeć zakupom, zwłaszcza jeśli znajdziemy nasze ulubione perfumy w atrakcyjnej cenie. Niestety, podrobione perfumy są problemem nie tylko w Polsce, ale i w całej Unii Europejskiej.

Tak naprawdę odróżnienie oryginalnych perfum od podróbki zazwyczaj nie jest trudne. Często można rozpoznać to już na pierwszy rzut oka. Zdarzają się jednak „perełki”, które do złudzenia przypominają oryginał. Zobacz, jak nie dać się nabrać!

Nudzą cię zapachy z perfumerii?

Jak odróżnić oryginalne perfumy od podróbek?

  • Należy zacząć od samej folii - bardzo ważne jest miejsce jej sklejenia i szerokość zachodzących na siebie kawałków. Sklejenie jest zawsze po prawej stronie kartonika. Folia powinna ściśle przylegać do kartonika.
  • Kartonik - w podróbkach najczęściej brak dbałości o detale, takie jak tłoczenia, czcionka, faktura. Opakowanie powinno być wykonane z grubego papieru dobrej jakości.

  • Butelka - flakon perfum jest znacznie trudniejszy do podrobienia niż kartonik. Marki zazwyczaj nie oszczędzają na buteleczkach i wypuszczają doskonale wykonany produkt.
  • Atomizer - powinien być wykonany z jednego elementu dobrej jakości.
  • Numer seryjny - każde perfumy mają na spodzie kartonowego opakowania numer seryjny
  • Zapach - podróbkę poznasz po trwałości zapachu. Prawdziwe perfumy składają się z trzech akordów, które uwalniają się w ściśle określonej kolejności. Podrobione perfumy mają zazwyczaj tylko nutę głowy, którą wyczujesz na samym początku.

Więcej o perfumach:
7 najpiękniejszych zapachów na lato 
Te perfumy do złudzenia przypominają (i pachną jak) Coco Chanel Mademoiselle, a kupisz je za 12 złotych w Lidlu

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/25.01.2017 14:29
Marki niszowe wypuszczają zapachy bez tradycyjnego podziału na 3 nuty. A tak w ogóle to luksusowe marki tak schodzą z jakością jeśli chodzi o opakowania kartonowe czy nadruki na butelkach, że aż się przykro robi.
/01.04.2016 14:44
Dlaczego ta Pani tak wali tymi perfumami o blat stołu?