Suplementy diety dla urody

Czy suplementy diety, a wiec składniki uzupełniające nasze odżywianie, są koniecznie dla zdrowia i pomogą naszej urodzie? Jest zarówno wielu przeciwników suplementów diety, jak i zwolenników. jedno jest pewne, taka suplementacja powinna być każdorazowo dobierana indywidualnie i przez specjalistę, do którego mamy zaufanie. Jeśli to tylko możliwe powinniśmy starać się wprowadzać do naszej diety brakujące nam składniki w pożywieniu. Co jednak kiedy mamy zaburzone ich przyswajanie lub stały niedobór mimo prób zmian diety?
/ 28.09.2012 14:01
Suplementy diety dla urody fot. Materiały prasowe Marketing & PR Solution Sp. z o.o.

Nadmierne wypadanie włosów, łamliwość paznokci czy przesuszenie skóry to wyraźne oznaki tego, że ciało domaga się dodatkowych witamin i substancji odżywczych. W takiej sytuacji warto sięgnąć po suplement diety, który uzupełni wszelkie niedobory.

Zobacz też: Testy kosmetyków - 20 pomadek i balsamów do ust

Skóra, włosy i paznokcie pełnią funkcję swego rodzaju wizytówki każdego człowieka. Wystarczy szybkie spojrzenie, by z wysokim stopniem prawdopodobieństwa ocenić, czy dana osoba cierpi na niedostatki mikro i makroelementów odpowiedzialnych za ich prawidłowy rozwój. Nie przez przypadek praca nad piękną i zdrową aparycją zaczyna się właśnie od troski o pełne zaspokajanie potrzeb organizmu. To kompleksowa pielęgnacja od wewnątrz jest przyczynkiem do prawidłowego wzrostu i regeneracji włosów, utrzymywania ich prawidłowej struktury oraz rozrostu, wzmocnionych i odżywionych paznokci, pozwala utrzymać odpowiednią elastyczność skóry oraz wspomaga funkcje ochrony antyoksydacyjnej (przeciwutleniającej) organizmu, chroniąc tym samym przed zniszczeniami powodowanymi przez wolne rodniki.

Zobacz też: Kosmetyki dla modnej mamy - niedrogie i skuteczne

Suplementacja jest niezastąpiona w codziennej pielęgnacji każdej kobiety, dbającej o swój wygląd, samopoczucie i stan zdrowia – uważa mgr farm. Monika Jacyszyn-Owczarek, Specjalista ds. Informacji Medycznej firmy S-LAB Sp.z o.o.  Najważniejsze to wybrać preparat, który faktycznie zaspokaja indywidualne potrzeby danej osoby, dostosowany do jej wieku i płci, o wysokiej zawartości skrzypu polnego (np. Celebrin). W przypadku skóry istotna jest również obecność w składzie suplementu np. kwasu hialuronowego, kolagenu. Ważna jest ciągłość wspomagania organizmu i w zasadzie w przypadku wysokiej koncentracji pożądanych mikro i makroelementów już jedna kapsułka dziennie wystarczy, aby dostrzec naprawę widoczne efekty.

Zobacz też: Prezenty urodowe dla tradycyjnej mamy - na każdą kieszeń

Po lecie i okresie wzmożonego nasłonecznienia, wysokich temperatur, niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak chociażby suche powietrze, słona woda czy wiatr, paznokcie stają się słabsze, włosy przesuszone, a skóra nie wiąże odpowiedniej ilości wody oraz pokrywa się drobnymi zmarszczkami. Objawy te mają swe źródło właśnie w niedoborach substancji odżywczych, których rozpaczliwie domaga się organizm. Warto, dla swojego dobrego samopoczucia i komfortu, jak najszybciej uzupełnić wszelkie niedostatki w suplementacji i cieszyć się urokami  pięknej pogody i wolnych dni bez troski o niekorzystny wygląd.

Zobacz też: Kosmetyki i akcesoria dla twojego chłopaka

Źródło: Materiały prasowe Marketing & PR Solution Sp. z o.o.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/13.06.2013 07:34
Ja teraz przyjmuje Sun Boost Noble Health. Po prostu chciałabym zeby moja opalenizna była mocna i zdrowa i mysle ze wlasnie ten suplement bedzie w stanie mi to zapewnić.