POLECAMY

Co to jest krem BB i jak działa?

Coraz częściej widujesz w drogeriach kremy BB? Ciągle słyszysz tę nazwę, ale nie wiesz do końca, co ona oznacza i jaki kosmetyk się pod nią kryje? Oto najważniejsze informacje dotyczące kremów BB. Powinnaś to wiedzieć!
Co to jest krem BB i jak działa? fot. Fotolia

Co to jest krem BB?

BB to skrót od angielskiego Blemish Balm, co oznacza „balsam na skazy/niedoskonałości”. W skrócie – jest połączeniem kremu z podkładem.

Krem BB – jakie pełni funkcje?

Kremy BB pełnią następujące funkcje:

  • kremu nawilżającego,
  • delikatnego fluidu,
  • bazy pod makijaż,
  • filtru UV,
  • korektora na drobne niedoskonałości,
  • rozświetlacza.

Dla kogo krem BB?

Pamiętajmy jednak, że sam krem BB najlepiej się sprawdzi u kobiet, które nie mają problemu z cerą lub takich, które mają tylko drobne niedoskonałości, np. lekko zaróżowioną skórę w okolicach nosa albo policzków. Krem BB wyrównuje bowiem koloryt skóry, ale działa delikatniej od fluidu.

Jeśli mamy brzydką cerę, używajmy kremu BB jako bazy pod makijaż. Dodatkowo nałóżmy wtedy korektor, fluid i puder.

Jak nakładać krem BB?

Najlepiej krem BB nakładać za pomocą gąbki delikatnie zwilżonej wodą (po to, by nie wchłaniała kremu). Kosmetyk wklepujemy, nie wcieramy. Jeśli stwierdzimy, że krem się za szybko wchłonął, po jego wyschnięciu nałóżmy w ten sam sposób drugą warstwę.

Jak zmywać krem BB?

Kremu BB nie zmyjemy dokładnie wodą z mydłem czy zwykłym mleczkiem do demakijażu. Najlepiej użyć naturalnego oleju lub środka do demakijażu z olejem, ponieważ kremy BB zawierają w swoim składzie trudno usuwalny silikon.

Fot.: Matujący krem BB z kwasem hialuronowym, Lirene, cena: ok. 20 zł,
Krem BB Radiance 9 w 1, Rimmel, cena: ok. 24 zł,
Matujący krem BB o działaniu antybakteryjnym NATURALNY, Under20, cena: ok. 17 zł/Mat. prasowe

Autor: Katarzyna Krajewska

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
ostatnio kupiłam krem bb po raz pierwszy i jestem zachwycona - niby wydaje się że nie masz nic na twarzy a jednak coś na niej masz