Jaka jest trwałość kosmetyków? Sprawdź!

Dawno nie robiłaś porządków w swojej kosmetyczce? Sprawdź, których kosmetyków możesz używać nawet przez 2 lata, a które powinnaś wyrzucić po 3 miesiącach!
/ 12.08.2014 11:18

Dawno nie robiłaś porządków w swojej kosmetyczce? Sprawdź, których kosmetyków możesz używać nawet przez 2 lata, a które powinnaś wyrzucić po 3 miesiącach!

Jaka jest żywotność kosmetyków? Sprawdź!

fot. Fotolia

Eyeliner: od 6 do 8 miesięcy

Eyeliner dosyć szybko wysycha, ponieważ za każdym razem, gdy go używasz, zanurzasz w nim pędzelek po kilka razy - a więc wtłaczasz do niego powietrze (podobnie jest z tuszami do rzęs). Jeśli wolisz kredki do oczu, spokojnie możesz używać ich nawet do roku - wystarczy zaopatrzyć się w dobrą i ostrą temperówkę.

Maskara: od 3 do 6 miesięcy

Maskary, tak jak wspomniałyśmy, wysychają bardzo szybko. Im dłużej próbujesz "przeciągnąć jej" żywotność, tym gorzej - tusz zaczyna się kruszyć i osypywać. Warto wymieniać go przynajmniej raz na pół roku.

Róż do policzków, cienie do powiek, puder sypki: od 1 do 2 lat

Sypkie produkty mają o wiele dłuższą żywotność niż ich kremowe zamienniki. Spokojnie możesz ich używać nawet przez 2 lata. Wyrzuć kosmetyk tylko wtedy, jeśli zmienił się jego zapach, albo odcień.

Podkład od 6 miesięcy do 2 lat

Podkłady, które mają takie opakowanie przez które musisz nakładać go palcami mogą przetrwać maksymalnie pół roku. Natomiast te z pompką, do których nie dostają się bakterie, aż do 2 lat.

Szminka: 2 lata

Jeśli pomadka zmieniła kolor, teksturę albo zapach, wyrzuć ją. Jeśli nic takiego się z nią nie stało, spokojnie możesz używać jej przez 2 lata.

Naturalne produkty: od 3 do 6 miesięcy

Naturalne kosmetyki nie zawierają substancji konserwujących, więc ich żywotność jest krótsza. Trzymając je w lodówce, możesz wydłużyć ich trwałość maksymalnie do 6 miesięcy.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)