POLECAMY

Cienie pod oczami u nastolatki – co zrobić?

Mam 14 lat i defekt skóry: cienie pod oczami. Czy mogę zastosować specjalny korektor, który je przykryje? Elwira z Poznania

Cienie pod oczami a korektor

Nie ma przeciwwskazań do stosowania korektorów przez 14-latki. Jednak proszę pamiętać, że kosmetyki powinny być dobrane do wieku, więc należałoby znaleźć kosmetyk z serii dla skóry młodej.

Warto natomiast zastanowić się, z czego wynikają te niedoskonałości i w miarę możliwości wyeliminować je. Cienie pod oczami mogą być przejawem zmęczenia, niewyspania, ale również niedokrwistości i innych chorób. Polecałabym wizytę u lekarza, który po przebadaniu może stwierdzić, czy cienie pod oczami nie są wynikiem choroby, a tylko defektem kosmetycznym.

Zobacz także: Jak pielęgnować skórę wokół oczu?

Masz problemy z trądzikiem, suchą skórą, cellulitem albo kosmetykami do pielęgnacji ciała? Zapytaj eksperta jak im zaradzić. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady kosmetologa.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (10)
/3 lata temu
Ja polecam te zna problemy z trądzikiem jednak kupić taki kolagen http://aliness.pl/pl/p/Kolagen-Medica-FORTE-200-mg-LICAPS/15 Na pewno bardzo nam pomoze w walce z ta przypadłością .
/3 lata temu
A ja polecam kosmetyki z allinside.pl ;) W swojej cenie zdecydowanie numer 1, nie znajdziesz tych rzeczy w polskich drogeriach ;)
/3 lata temu
Polecam zabieg karboksyterapii Fenix. Powoduje lepsze dotlenienie tkanki, przez co cienie znikają. Trwa kilka minut, jest bezbolesny.Dużo gabinetów oferuje tę usługę. Poszukaj w internecie, na pewno się znajdzie.
POKAŻ KOMENTARZE (7)