Booster do twarzy fot. Adobe Stock

Booster do twarzy - co to, czym się różni od serum, działanie

Jeśli do tej pory to serum było najważniejszym kosmetykiem do pielęgnacji, spróbuj zaprzyjaźnić się z boosterem. Dlaczego powinien znaleźć się w twojej kosmetyczce?
Małgorzata Machnicka / 15.09.2019 17:54
Booster do twarzy fot. Adobe Stock

Booster to kosmetyk na miarę XXI wieku. Gdybyśmy miały ulokować go na kosmetycznej liście najbardziej skoncentrowanych produktów, byłby na pierwszym miejscu.

Swoim działaniem i mocą przewyższa nawet serum, chociaż nie powinno się zestawiać tych dwóch kosmetyków - zostały stworzone do zupełnie innych zadań. Czy faktycznie warto zainwestować w booster?

Co to jest booster?

Z angielskiego „boost” oznacza po prostu „doładować” - booster to taki wzmacniacz. I faktycznie - przypomina serum, ale tylko z lekkiej, wodnistej konsystencji. Został stworzony w zupełnie innym celu - serum do twarzy pomaga w walce z konkretnym problemem, a zadaniem boostera jest wzmocnienie powierzchni skóry, a dokładniej jej warstwy rogowej, która tworzy barierę ochronną.

Booster wzmacnia skórę, tworząc na niej dodatkowy film ochronny, zabezpieczający przed wnikaniem niepożądanych substancji. To, że to kosmetyk na miarę XXI wieku, niech świadczy fakt, że ma chronić skórę przede wszystkim przed toksynami i podrażnieniami.

Jeszcze nie jesteś przekonana do sensu jego stosowania? Boostery powstały na rynku azjatyckim - wylęgarni najlepszych produktów i pomysłów z dziedziny pielęgnacji skóry.

Dlaczego warto używać boostera?

Skóra to największy narząd naszego organizmu. Jej najważniejszą częścią jest warstwa rogowa (zewnętrza warstwa), która chroni skórę właściwą przed czynnikami zewnętrznymi, grzybami, bakteriami, ale także utratą wody. 

Kiedy warstwa rogowa jest zniszczona, pogarsza się zarówno ogólny wygląd skóry, jak i jej funkcje. Z tego powodu nawet odpowiednio dobrana pielęgnacja może nie być wystarczająco skuteczna. I tu na pomoc przychodzi booster.

Gdzie kupić dobry booster do twarzy?

Mimo że nie jest to jeszcze popularna kategoria produktów, coraz więcej marek kosmetycznych dodaje booster do swoich flagowych linii

Aby pielęgnacja była kompletna i działała możliwie najsilniej, najlepiej wybierać produkty z tej samej linii. Więc jeśli masz swoją ulubioną markę, z którą lubi się twoja skóra, koniecznie dokup booster. Powinien okazać się strzałem w 10.

Boostery, które polecamy

Na polskim rynku udało nam się znaleźć dwa, które zasługują na szczególną uwagę.

Peptydowy booster od Alkemie

Wysoce skoncentrowany, pełny składników odmładzających, których zadaniem jest wspomaganie procesów naprawczych, redukcja zmarszczek mimicznych i głębokich oraz przywrócenie witalności i równowagi skóry dojrzalej z widocznymi oznakami starzenia.

Peptydowy booster Alkemie

Mineralny booster od Indeed Labs

Drenaż limfatyczny w butelce. Sposób na zmęczoną, narażoną na stres skórę w postaci bioenergetycznego, lekkiego produktu o wysokim stężeniu minerałów: cynku, magnezu oraz miedzi. 

Mineralny booster Indeed Labs

Jak stosować booster?

Wystarczy raz dziennie. Cienką warstwę kosmetyku nakładaj przed snem na oczyszczoną skórę twarzy. Booster powinien być stosowany przed kremem i przed serum, tuż po stonizowaniu skóry.

Jeśli kroków w pielęgnacji robi się dla ciebie niebezpiecznie dużo, możesz dodać booster do serum lub kremu.

Czytaj także:
Mochi skin to najnowszy trend w pielęgnacji twarzy
To najlepsze maski w płachcie jakich używałyśmy!