Half moon manicure - jak wygląda, jak zrobić krok po kroku fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Half moon manicure: hit w stylizacji paznokci na wiosnę i lato 2023. Najlepsze inspiracje z Instagrama

Half moon manicure, czyli manicure półksiężycowy to jeden z najgorętszych trendów w stylizacji paznokci na wiosnę i lato 2023. Taki projekt wspaniale maskuje odrosty i dobrze wygląda na każdej długości i każdym kształcie płytki. Sprawdź, jak wygląda half moon manicure i jak go zrobić krok po kroku.
Barbara Łabuć / 18.04.2023 13:21
Half moon manicure - jak wygląda, jak zrobić krok po kroku fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Trend alert: half moon manicure, czyli manicure półksiężycowy przeżywa odrodzenie w sezonie wiosna-lato 2023! To hit w stylizacji paznokci. Dziewczyny oszalały na jego punkcie nie bez powodu: projekt świetnie wygląda na każdym kształcie i każdej długości płytki (dobrze prezentuje się zarówno na krótkich, kwadratowych paznokciach, jak i bardzo długich spiłowanych w szpic), współgra z innymi trendami, nie wymaga wizyty w salonie — bez problemu można go wykonać samodzielnie w domu, i przede wszystkim, maskuje odrosty, dlatego jest doskonałą opcją np. na długi wyjazd, kiedy nie mamy możliwości odświeżenia mani.

Nie ma jednej ustalonej zasady, jak ma wyglądać half moon manicure — możemy bawić się kolorami i wielkością półksiężyców. Można zrobić go w tradycyjnej wersji np. biały półksiężyc w kombinacji z gładką beżową/czerwoną/czarną płytką lub w wersji glamour wzmacniając go abstrakcyjnymi wzorami, brokatem lub dodatkami np. cyrkoniami. Ciekawy efekt osiągniemy również malując każdy paznokieć w innym kolorze.

Spis treści:

  1. Jak zrobić half moon manicure?
  2. Half moon manicure - inspiracje

Jak zrobić half moon manicure?

Half moon manicure krok po kroku:

  1. Pomaluj paznokieć na kolor, jaki chcesz mieć na półksiężycu. Poczekaj, aż lakier dobrze wyschnie, dopiero wtedy możesz przystąpić do dalszego działania.
  2. Zabezpiecz zaokrąglony kształt u nasady paznokcia, naklejając na niego półokrągły pasek do frencha (w razie potrzeby wytnij odpowiedni kształt). Upewnij się, że każdy z nich jest podobnej wielkości. Pomaluj resztę płytki paznokciowej innym kolorem.
  3. Gdy lakier wyschnie, delikatnie odklej paski ochronne. Tak wykonany półksiężycowy manicure utrwal utwardzaczem.

Paznokcie „strawberry milkshake”: pastelowy manicure, który osłodzi ci każdy dzień. Hit na wiosnę 2023

Half moon manicure - inspiracje 

Brakuje ci pomysłu na projekt? Oto kilka ciekawych inspiracji na half moon manicure z Instagrama:

 

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 07.05.2013

Czytaj także:
Jak zrobić paznokcie ombre? Instrukcja na modny manicure krok po kroku
Kolorowy french: czym się wyróżnia i jak go wykonać? Inspiracje na modny manicure