POLECAMY

Co zrobić, by lakier dłużej trzymał się na paznokciach?

Podpowiadamy co możesz zrobić żeby cieszyć się pięknym manicurem dłużej
Co zrobić, by lakier dłużej trzymał się na paznokciach? fot. Fotolia

Twój manicure może przetrwać nawet 10 dni jeśli tylko zastosujesz się do naszych rad! 

1. Polerowanie płytki


Jeśli przed nałożeniem lakieru dokładnie wypolerujesz paznokcie możesz przedłużyć życie twojemu lakierowi. Jeśli płytka jest wyrównana lakier lepiej się stopi, a ty będziesz mogła cieszyć się nienagannym manicurem nawet przez tydzień.

2. Ocet jabłkowy


Ocet jabłkowy, który zawsze masz w kuchni teraz możesz użyć do paznokci. Nasącz wacik octem i dokładnie przemyj każdy paznokieć. Dzięki temu twój lakier dłużej utrzyma się na paznokciach.

3. Trwałe lakiery


Nie kupuj tanich lakierów, które już po jednym dniu mogą odprysnąć. Kupuj te droższe ale lepsze o wzmocnionej trwałości.

4. Nakładaj dwie warstwy emalii


Nawet twój najlepszy lakier nie utrzyma się długo na paznokciach, jeśli nałożymy tylko jedną jego warstwę.Dlatego nakładaj dwie warstwy emalii każda co 4 minuty. 

5. Stosuj utwardzacz


Utwardzacz usztywni płytkę paznokcia i ją nabłyszczy. Dzięki temu, paznokcie staną się bardziej odporne na uszkodzenia oraz złamania.

6. Czyste paznokcie i dłonie


Zawsze przed nałożeniem lakieru upewnij się, że zmyłaś poprzedni lakier. Pamiętaj, że tylko na czystej płytce lakier będzie się dłużej utrzymywał. Nie zapomnij umyć dłoni mydłem i dokładnie ich wysuszyć. Paznokcie nie mogą być wilgotne. 

Zobacz także:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 lata temu
Dziewczyny, chciałabym iść na jakieś profesjonalne zajęcia z manicure i pedicure. Sprawa jest jednak taka, że nie chcę iść na jakiś miesięczny czy dwumiesięczny kurs... zależy mi na dyplomie i profesjonalnych zajęciach. Mieszkam na stałe w Gdańsku, może któraś coś słyszała? :)
/4 lata temu
Droższe lakiery nie są niestety trwalsze, czasem tanie są o niebo lepsze