Zrób porządki w szafie, część trzecia

fot. Art&Design Studio Projektowe Kinga Śliwa
Zrobiłaś już wstępną selekcję, pozbyłaś się wszystkich zniszczonych lub nielubianych ubrań. Teraz zastanawiasz się, co zostawić? To zależy przede wszystkim od pojemności Twojej szafy - im mniejsza szafa, tym musisz być bardziej wybredna.
/ 21.05.2010 00:11
fot. Art&Design Studio Projektowe Kinga Śliwa
  • Przede wszystkim wszystkie te rzeczy, w których doskonale wyglądasz i dobrze się czujesz. Wszystko to, co lubisz nosić.

Zobacz także: Jak nosić białą koszulę

  • To dobry moment, by zrobić listę ubrań, które powinnaś kupić, by uzupełnić swoją garderobę - segregując ubrania, zobacz, czego Ci brakuje lub czego naprawdę potrzebujesz. Być może nie musisz kupować kolejnej pary czarnych spodni (bo w szafie znalazłaś już trzy prawie identyczne), ale na przykład okazało się, że nie masz żadnej białej koszuli, w którą się mieścisz.
  • Vintage - ale tylko ubrania uszyte z dobrych jakościowych materiałów (wełny, jedwabie, tweed, kaszmir) oraz te, które nie wymagają zbyt skomplikowanych interwencji krawieckich.
  • Rzeczy o sentymentalnej wartości - ale tylko te naprawdę ważne, z którymi naprawdę nie możesz się rozstać.

Zobacz także: Kobiecy dress-code w pracy

  • Nie przywiązuj się do metek ani do cen, jakie zapłaciłaś - cóż z tego, że na spodnie marki z wyższej półki wydałaś połowę pensji, skoro założyłaś je raz czy dwa, a dziś nie możesz się w nich dopiąć. Niezniszczone ubrania dobrych marek możesz wystawić na aukcji internetowej - może uda Ci się odzyskać choć cześć wydanych pieniędzy (w sam raz na uzupełnienie garderoby).

Redakcja poleca

REKLAMA