POLECAMY

Ubiór na służbowy bankiet

Strój na służbowy bankiet nie musi być zbyt wymyślny, powinien być za to elegancki. Różnicą między codziennym strojem służbowym a bankietem jest delikatne podkreślenie znaczenia okazji poprzez gustowne dodatki.
Ubiór na służbowy bankiet

Za uniwersalną elegancję uważa się w świecie mody ubrania jednocześnie wygodne i bezpretensjonalne. Właśnie takie będą idealne na służbowy bankiet. Z tą różnicą w stosunku do codziennego, biurowego stroju, że można podkreślić znaczenie okazji za pomocą dodatków – bardziej misternego niż na co dzień upięcia włosów, apaszki, paska, oryginalnej biżuterii (jednak w umiarze), eleganckiej torebki czy naturalnego, ale wyrazistego makijażu. Dodatek powinien rządzić się zasadą minimalizmu i gustowności.

W co się ubrać?

Na przyjęciach popołudniowych można pokazać się w zwykłym ubiorze wizytowym (czyli takim, jaki założylibyśmy do teatru, przykładowo dla Pań – suknia lub kostium, dla Panów – jasna koszula i ciemny garnitur). Wieczorem dobrze widziane są ubrania w ciemnej kolorystyce. Propozycje na służbowy bankiet wieczorną porą to:

Dla Pań – dopasowana sukienka (np. do kolan albo do łydki), princeska z rękawem lub klasyczny kostium, żakiet plus spódnica, pończochy oraz zakryte, ciemne buty – najlepiej na obcasie. Zapomnijmy o dużych dekoltach, wzorzystych kreacjach, jaskrawym makijażu i butach czy mnogości pierścionków. Pamiętajmy, że bankietowi służbowemu daleko do cocktail party – ekstrawagancja odpada.

Dla Panów – garnitur, krawat (dobrany z podobną starannością, co torebka u Pań), eleganckie buty, dodatki (zegarek, spinki do mankietów).

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)