POLECAMY

Jak dobrać torbę do sylwetki?

Torebka jest wprawdzie dodatkiem stroju, ale za to nie mniej ważnym niż on sam. Powinna pasować do właścicielki.
Jak dobrać torbę do sylwetki? fot. FREE
Torebka to ważny i praktyczny dodatek. Warto wybrać model, który będzie idealny dla ciebie. Zbyt duża albo za mała może zachwiać proporcje sylwetki.
 

Jak dobrać torbę idealną dla twojego typu sylwetki?


Minitorebka dla drobnych dam

Kobiety filgranowe powinny wybierać zdecydowanie małe torebeczki. Dozwolone są wszystkie modele, ale w wersji mini. Można je nosić na wiele sposobów w zależności od modelu. I tak wybierając klasyczna kopertę będziesz nosić ją z pewnością w ręku. Niektóre z nich mają dodatkowy, dopinany pasek. Jeśli jest zbyt długi, masz dwa wyjścia – skrócić go lub nosić przełożony przez ramię. Duże torby choć praktyczne i modne, są zbyt masywne. 
 

Torby średniej wielkości dla kobiet puszystych

Panie o pełnych kształtach i niskim wzroście powinny wybierać niezbyt duże torby, o wyraźnie zaokrąglonych, opływowych kształtach. Przy tego typu figurze najlepszym rozwiązaniem jest noszenie torby na ramieniu. Należy zwrócić uwagę, aby pasek przy torebce nie był zbyt długi. Nie powinien sięgać poniżej linii bioder, aby nie dodawać im zbędnych centymetrów. Czasami mamy możliwość jego regulacji. Warto podczas zakupów zwrócić uwagę na ten szczegół. 
 

Duże torby dla postawnych pań

Dość wysokie kobiety o mocnej budowie, z szerokimi ramionami, najlepiej będą się prezentować z nieco większymi torbami o podłużnym kształcie.

Panie o mocnej, atletycznej budowie zdecydowanie najlepiej prezentują się z tymi torbami, które można nosić w ręku. Skutecznie odwracają one uwagę od masywnych ramion, przy okazji wyrównując nieco zachwiane proporcje sylwetki. Przy krótkich podwójnych rączkach można je również nosić na przedramieniu.
 

Torby w rozmiarze XXL dla wysokich kobiet

Szczupłe i wysokie panie mogą pozwolić sobie jedynie na  torby w największym formacie. Zaś ich kształt może być dowolny. Pakowne, wielkie torby mogą być zarówno na krótkim, jak i długim pasku. Ze względu na ich rozmiar przechowujemy w nich wiele często niepotrzebnych drobiazgów, w związku z czym są bardzo ciężkie. W tym przypadku najwygodniej jest je nosić na przedramieniu. Te z długim paskiem wygodniej zarzucić na ramię
 

Zobacz jeszcze:

 
 
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)