POLECAMY

Jak wybrać szpilki, by przetrwać w nich wieczór?

Jak dopasować szpilki, by wieczór nie zakończył się bolącymi, otartymi stopami? Poznajcie porady stylisty!
Jak wybrać szpilki, by przetrwać w nich wieczór? fot. Fotolia

Jak wybrać szpilki, by przetrwać w nich wieczór?

To chyba nie ulega wątpliwości, że noga w butach na obcasie wygląda rewelacyjnie – zgrabniej, seksowniej, szczuplej... Ale niewiele kobiet opanowało tą trudną sztukę chodzenia w szpilkach na co dzień – większość z nas zakłada je okazjonalnie... i z ulgą zdejmuje po imprezie. Co zrobić więc, by zapewnić sobie maksimum komfortu, choćby na jeden wieczór na szpilkach?

1. Mądrze wybierz buty

Wysokość obcasa dostosuj do swoich możliwości. Te 10 centymetrowe nie są dobre na początek, 4-5 cm dla "niedoświadczonych" w zupełności wystarczy – noga powinna przyzwyczaić się, a staw skokowy nabrać wytrzymałości i siły.

2. Przyjrzyj się obcasom

Dobrze osadzone znajdują się na samym środku pięty. Tylko takie zapewnią stabilność, a więc i równowagę. 

3. Szpilki muszą być wygodne

Wkładając nowe buty tuż przed imprezą – otarte stopy masz zapewnione! Pochodź w nich wcześniej, choćby po domu, by materiał "ułożył się" i dopasował. Dobrym rozwiązaniem może być też użycie pianki do rozciągania obuwia, np. Kaps, 14,99 zł – zmiękcza ona skórę butów dopasowując do kształtu stopy.

4. Wypróbuj żelowe wkładki

...naklejane na podbicie stopy zapobiegające zsuwaniu się stopy i dodatkowo amortyzujące wstrząsy np. Kiwi, ok. 20 zł. Są idealnie szczególnie przy wyższych obcasach.

5. Na wszelki wypadek

Warto wrzucić do torebki kilka plasterków na ewentualne otarcia naskórka po wieczorze na szpilkach :).

Może zainteresować cię też:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)