POLECAMY

Jak wybrać najlepsze szpilki?

Sprawdź na co zwrócić uwagę, gdy próbujesz znaleźć idealne szpilki.
Jak wybrać najlepsze szpilki? fot. FREE Imax/Tree

Szpilki podobno są najlepszym przyjacielem kobiety, oczywiście zaraz po diamentach. Zawsze eleganckie, dodają centymetrów, optycznie wysmuklają i sprawiają, że chód i cała sylwetka wyglądają bardzo lekko i seksownie.


Jak kupić najlepsze szpilki?

Kiedy kupować szpilki?

Najlepiej po południu, bo wieczorem stopa jest najpełniejsza (ciut szersza i dłuższa). Tak kupione szpilki będą wygodne, nawet gdy w upalny dzień stopy spuchną.

Idealny rozmiar

Tylko buty zamszowe kupuj o pół numeru mniejsze (są bardzo podatne na rozciąganie). Pozostałe od razu muszą leżeć jak ulał. Nie przywiązuj się niewolniczo do jednego rozmiaru: 39 u jednego producenta może być 40 u innego.


Uwaga na obcas

Obciągnięte skórą wyglądają elegancko, ale... tylko wtedy, gdy nie jest zniszczony. Jeśli jeździsz samochodem zdecydowanie wybieraj obcasy zrobione z tworzywa.


Grunt to wygoda

Nawet gdy podczas mierzenia nic cię nie uwiera, ale dla pewności przeciągnij palcem po wewnętrznej stronie buta. Szczególną uwagę zwróć na staranne wykończenie krawędzi i miejsc łączenia (ostające, wyczuwalne nici czy żyłki dyskwalifikują obuwie).


Ważne wnętrze

Powinno być wyściełane skórą. Otoczone sztucznym tworzywem stopy nie będą oddychać.


Buty uniwersalne

Szukasz szpilek na każdą okazję? Klasyczne gładkie, w czarnym lub beżowym kolorze (bez klamerek i ozdób) pasują do wszystkiego.

Zobacz jeszcze:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
Szpilki mogą być wygodne ale nie zmienia to faktu, że ich noszenie nie jest zdrowe. Poczytajcie artykuły na ten temat np na portalu: mozgi pl
/2 lata temu
Klasyczne oczywiście powinny byc w każdej "szafie" ale teaz moda pozwala na więcej i mozna sobie pozwolić czasem na cos bardziej szałowego;) W shoe4u.pl warto poszukać super odważnych modeli butów, są wygodne, szałowe i niedrogie;)