POLECAMY

Strój równa się nastrój

Spójrz na to co masz dziś na sobie. Odzwierciedla jaki masz dziś humor bardziej niż myślisz!
Strój równa się nastrój fot. FREE

Strój równa się nastrój Spójrz na to co masz dziś na sobie. Odzwierciedla jaki masz dziś humor bardziej niż myślisz! Zastanawiasz się czasem co na siebie włożyć i czy ma to w ogóle jakieś znaczenie. Oczywiście! Twój strój może być dla Ciebie parawanem i schować Cię przed światem, jeśli nie masz ochoty na konfrontacje z nim. Może też dodać Ci charakteru, wyeksponować Twoja osobę i uczynić Cię bardziej interesującą i atrakcyjną dla otoczenia.

Nastrój się pastelowo!
Zdarza się, że masz gorszy dzień, nic Ci się nie chce i najchętniej schowałabyś się pod kołdrą. Pewnie wtedy wybierzesz ubrania maskujące i szarobure. Dla Twojego otoczenia może to być informacja, że nie jesteś zbyt otwarta i nastawiona na spotkanie, nie masz energii i nie chcesz rzucać się w oczy. Może w ogóle nie zostaniesz zauważona, zgodnie z Twoim chwilowym nastawieniem.

Z kolei żywe, intensywne kolory dodają energii i siły. Mogą poprawić Ci nastrój i pozwolą odzyskać dobre samopoczucie. W takich barwach inni zobaczą Cię jako energiczną i pewną siebie osobę, zadowoloną i pełną życia. Trzeba pamiętać, że to, co mamy na sobie jest pewną informacja na nasz temat. Oczywiście nie można zbudować swojej opinii o człowieku, jedynie na podstawie jego stroju. Jednak musisz się liczyć z tym, że szarobure i nieokreślone stroje nie dodadzą Ci urody, mogą też zniechęcać do Ciebie innych ludzi.

Ubieraj się świadomie

Warto wiedzieć, czy dobieramy strój zgodnie z upodobaniem, bo tak się czujemy i takie jesteśmy, czy raczej wkładamy na siebie rodzaj przebrania. Wizerunek powinien być spójny z charakterem i sposobem bycia. Jeśli jesteś np. zbuntowaną studentką, feministką lub przedstawicielką wolnego zawodu, możesz nosić niestandardowe stroje, mówiące światu, że jesteś inna, niekonwencjonalna, odważna, że lubisz chodzić pod prąd, nie boisz się wyrażać siebie. Ale jeśli ubierasz się wyzywająco i wulgarnie a wcale nie masz ochoty na zaczepki rozpalonych Twoją mini i dużym dekoltem mężczyzn, może raczej przemyśl swój wizerunek, bo często będziesz narażona na takie nieporozumienia.

Jak Cię widzą w biurze
Podobnie jeśli krzykliwie i zbyt ekstrawagancko wyglądasz w miejscu pracy, możesz sobie zaszkodzić. Zawsze należy pamiętać o regułach panujących w danym miejscu, strój powinien być stosowny do okoliczności. W ubraniu zgodnym z obowiązującym dress codem, zrobisz dobre wrażenie na szefie i współpracownikach. Będziesz odbierana jak osoba pewna siebie, jak profesjonalistka, która wie, co robi i na której zawsze można polegać. Szybko awansujesz i ubierając się podobnie jak inni, z pewnością nie powinnaś mieć problemów z akceptacją otoczenia. Lubimy ludzi trochę podobnych do nas samych.Adriana Klos jest psychologiem i psychoterapeutą z Ośrodka Psychoterapii i Rozwoju "Strefa Zmiany" . Pracuje z osobami, które: doświadczają lęków, depresji i obniżonego nastroju, zaburzeń jedzenia oraz psychosomatycznych, mają problemy w relacjach z innymi, znajdują się w sytuacji kryzysu ( np. w związku lub w pracy), wychowały się w rodzinach dysfunkcyjnych np. w rodzinie alkoholowej.
 Prowadzi również treningi i warsztaty rozwojowe, grupy wsparcia, terapię par oraz DDA.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)