POLECAMY

Czy mężczyźni zwracają uwagę na nasz strój

To pytanie męczy nasz wszystkie! Czy twoje powodzenie zależy od tego, co na siebie włożysz?
Czy  mężczyźni zwracają uwagę na nasz strój fot. FREE
Pytasz często sama siebie, czy mężczyźni zwracają w ogóle uwagę na to, w co ubierają się kobiety. Zastanawiacie się z koleżankami, co oni lubią, co im się podoba i pociąga ich w płci przeciwnej.

Mówi się o mężczyznach, że są wzrokowcami, więc na pewno widzą cię i patrzą, jaka jesteś. Zwłaszcza, że prawie 70% informacji o nas, przekazujemy innym bez słów. Mówi za nas nasze ciało: twarz, oczy, postawa, sposób chodzenia, gestykulacja oraz to, jak wyglądamy, jak się ubieramy, jak brzmi nasz głos, w jaki sposób mówimy.

Proporcje ciała, zmysłowe usta, duże oczy, mimika i gestykulacja, tembr głosu a także zapach czy spojrzenie, mogą bardzo działać na płeć przeciwną. Podobnie jak zwiewna kolorowa sukienka latem, odkryte nogi w ładnej spódnicy dopasowanej do ciała, gładkie ramiona okryte delikatnym szalem, zadbane nogi w sandałkach lub klasyczne czerwone szpilki w połączeniu ze zgrabnymi jeansami i białą koszulą.

Ale największym afrodyzjakiem jest pewność siebie! Jeśli postrzegasz siebie jako osobę atrakcyjną, to w taki sposób myślą też o tobie inni, również mężczyźni. Jeśli jesteś kobietą, która zna swoją wartość, masz swoje pasje i zainteresowania, to najprawdopodobniej jesteś pewna siebie, lubisz swoją kobiecość i swoje ciało. Emanujesz energią, żywotnością, satysfakcją i zadowoleniem z życia. Nie chowasz się w sobie, jesteś otwarta na innych ludzi, ciekawa świata, uśmiechnięta.

Nie musisz wdzięczyć się do mężczyzn ani starać się ich zawsze zadowalać. Nie musisz zastanawiać się, co podoba się mężczyznom i w czym ich zainteresujesz swoją osobą. Ważne, co ty lubisz, jaki jest twój własny styl, ulubiony look. Możesz założyć na siebie to, na co właśnie masz ochotę, oczywiście stosownie do okazji i okoliczności. Ważne, abyś nigdy nie przestała być sobą i nie przebierała się za kogoś innego.

Jeśli ubierzesz się tak, że sama będziesz czuła się piękna, zauważy to każdy facet, a Twoje szanse u niego wzrosną!Adriana Klos jest psychologiem i psychoterapeutą z Ośrodka Psychoterapii i Rozwoju "Strefa Zmiany" . Pracuje z osobami, które: doświadczają lęków, depresji i obniżonego nastroju, zaburzeń jedzenia oraz psychosomatycznych, mają problemy w relacjach z innymi, znajdują się w sytuacji kryzysu ( np. w związku lub w pracy), wychowały się w rodzinach dysfunkcyjnych np. w rodzinie alkoholowej.
 Prowadzi również treningi i warsztaty rozwojowe, grupy wsparcia, terapię par oraz DDA.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)