Moncler, modelki fot. FREE

Czy mężczyźni zwracają uwagę na nasz strój

To pytanie męczy nasz wszystkie! Czy twoje powodzenie zależy od tego, co na siebie włożysz?
/ 17.06.2011 09:00
Moncler, modelki fot. FREE
Pytasz często sama siebie, czy mężczyźni zwracają w ogóle uwagę na to, w co ubierają się kobiety. Zastanawiacie się z koleżankami, co oni lubią, co im się podoba i pociąga ich w płci przeciwnej.

Mówi się o mężczyznach, że są wzrokowcami, więc na pewno widzą cię i patrzą, jaka jesteś. Zwłaszcza, że prawie 70% informacji o nas, przekazujemy innym bez słów. Mówi za nas nasze ciało: twarz, oczy, postawa, sposób chodzenia, gestykulacja oraz to, jak wyglądamy, jak się ubieramy, jak brzmi nasz głos, w jaki sposób mówimy.

Proporcje ciała, zmysłowe usta, duże oczy, mimika i gestykulacja, tembr głosu a także zapach czy spojrzenie, mogą bardzo działać na płeć przeciwną. Podobnie jak zwiewna kolorowa sukienka latem, odkryte nogi w ładnej spódnicy dopasowanej do ciała, gładkie ramiona okryte delikatnym szalem, zadbane nogi w sandałkach lub klasyczne czerwone szpilki w połączeniu ze zgrabnymi jeansami i białą koszulą.

Ale największym afrodyzjakiem jest pewność siebie! Jeśli postrzegasz siebie jako osobę atrakcyjną, to w taki sposób myślą też o tobie inni, również mężczyźni. Jeśli jesteś kobietą, która zna swoją wartość, masz swoje pasje i zainteresowania, to najprawdopodobniej jesteś pewna siebie, lubisz swoją kobiecość i swoje ciało. Emanujesz energią, żywotnością, satysfakcją i zadowoleniem z życia. Nie chowasz się w sobie, jesteś otwarta na innych ludzi, ciekawa świata, uśmiechnięta.

Nie musisz wdzięczyć się do mężczyzn ani starać się ich zawsze zadowalać. Nie musisz zastanawiać się, co podoba się mężczyznom i w czym ich zainteresujesz swoją osobą. Ważne, co ty lubisz, jaki jest twój własny styl, ulubiony look. Możesz założyć na siebie to, na co właśnie masz ochotę, oczywiście stosownie do okazji i okoliczności. Ważne, abyś nigdy nie przestała być sobą i nie przebierała się za kogoś innego.

Jeśli ubierzesz się tak, że sama będziesz czuła się piękna, zauważy to każdy facet, a Twoje szanse u niego wzrosną!Adriana Klos jest psychologiem i psychoterapeutą z Ośrodka Psychoterapii i Rozwoju "Strefa Zmiany" . Pracuje z osobami, które: doświadczają lęków, depresji i obniżonego nastroju, zaburzeń jedzenia oraz psychosomatycznych, mają problemy w relacjach z innymi, znajdują się w sytuacji kryzysu ( np. w związku lub w pracy), wychowały się w rodzinach dysfunkcyjnych np. w rodzinie alkoholowej.
 Prowadzi również treningi i warsztaty rozwojowe, grupy wsparcia, terapię par oraz DDA.