POLECAMY

Spinki do mankietów

Spinki do mankietów to jeden z niewielu elementów biżuterii na jakie może sobie pozwolić elegancki mężczyzna. Ostatnio nieco zapomniane, teraz nie bez powodu wracają do łask.
Spinki do mankietów

Z historii spinek

Pierwsza spinka do mankietu była po prostu ozdobną wstążeczką. Korzystali z niej panowie już w XVI wieku. Miała za zadanie zabezpieczać mankiety przed zabrudzeniem i podtrzymywać je tak, by nie przeszkadzały swojemu właścicielowi.

Spinka, w znanym współcześnie kształcie, weszła na salony pod koniec XVIII wieku. Miała być symbolem elegancji i zamożności pana, który ją nosił, dlatego wykonana była zazwyczaj ze szlachetnego metalu i wysadzana kosztownymi kamieniami. Szczyt popularności spinek do mankietów przypada na XIX wiek. Najmodniejszy wówczas, tzw. mankiet francuski – szeroki i nakrochmalony, najchętniej łączono właśnie spinką.

Kolejny okres popularności spinek to lata 50 – 60 XX wieku. Współcześnie, spinki do mankietów, dostępne są w tak wielu wzorach, że nie sposób wymienić tu wszystkich możliwości. Spinki nie muszą być już symbolem pretensjonalnej elegancji, mogą wyrażać poczucie humoru właściciela lub świadczyć o jego pasji. Warto bawić się formami spinek, dobierając je w zależności od okazji, bo z pewnością na każdą z nich znajdzie się coś odpowiedniego.

Nasze propozycje

Oto garść naszych propozycji, wśród których znajdują się zarówno spinki klasyczne jak i awangardowe projekty dla tych, którzy cenią oryginalność.

  • Szlachetna czerń

Proste i klasyczne. Spinki dobre na każdą okazję, zarówno formalną jak i nieformalną. Jednocześnie eleganckie i niezobowiązujące. www.galante.pl, 129 zł.

  • Czas zabawy

Spinki w kształcie klocków, doskonałe na spotkanie z przyjaciółmi lub wieczorną imprezę w modnym klubie. Do tego najmodniejszy w tym sezonie zestaw kolorystyczny! www.decobazaar.com, 40 zł.

  • Zielone

Wytworne i nietuzinkowe. Takie spinki spodobają się panu, który chce się wyróżniać pozostając eleganckim. Będą doskonałe uroczystą okazję. www.decobazaar.com, 69 zł.

  • Dla pilota albo…

tego, który zawsze marzył o lataniu. Tego typu spinki doskonale podkreślają indywidualność właściciela. www.galante.pl, 99 zł

  • 100 % elegancji

Wytworne spinki w kolorze złota, sprawdzą się podczas naprawdę wyjątkowych okazji. 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)