biust, pupa fot. FREE/ by IBG

Pupa czy raczej biust - co pociąga mężczyzn

Podpowiadamy co najlepiej wyeksponować, co podkreślić swoim strojem, aby mężczyzna był tobą zachwycony
/ 15.07.2011 07:22
biust, pupa fot. FREE/ by IBG

Na co postawić, co spowoduje, że on nie będzie mógł oderwać od ciebie oczu? Jakie części twojego ciała zadziałają jak magnes: czy skupić się na pupie czy może na biuście? Odsłonić nogi czy raczej dekolt?

Co za dużo to niezdrowo
Przede wszystkim trzeba pamiętać, że nie można przesadzić i skupić się na zbyt wielu rzeczach. Podobnie jak w makijażu, w którym najlepiej podkreślić mocno albo oczy albo usta, również w stroju, na początek warto postawić na jedną silną kartę. Jeśli twoją mocną stroną są zgrabne nogi, piękny dekolt czy gładkie ramiona, pokaż je. Ale nie ujawniaj od razu wszystkich swoich atutów. Kuś, ale nie zapominaj, że najbardziej pociąga i intryguje to, co jest ukryte i co można stopniowo odsłaniać.

Bądź zagadkowa i daj mu sygnał, że masz niejednego asa w rękawie. Dobrze dopasowana do figury sukienka, która podkreśla, jak zgrabne masz ciało, bardziej rozpali zmysły mężczyzny, niż zbyt dosłowna mini bez pleców i rękawów. Nadmiar guzików przyjemnie zaintryguje i wyzwoli fantazje o ich odpinaniu, pończochy zaniepokoją bardziej niż gołe nogi a szpilki zestawione ze zwykłymi jeansami zupełnie wystarczą, aby myślał o tobie przez cały następny tydzień.

Postaw na krągłości i naturalność
Badania wykazały, że dla większości mężczyzn, najbardziej pociągającą częścią kobiecego ciała są piersi. Dlatego możesz być raczej pewna, że podczas randki, twój partner będzie zwracał uwagę na twój biust. Jeśli jesteś z niego zadowolona, śmiało możesz wykorzystać ten atut odpowiednim strojem: obcisłą bluzką czy przyciągającym uwagę dekoltem. Jeśli nie uważasz, że biust jest twoja mocną strona, nie zamartwiaj się. Panowie lubią kobiece piersi, zarówno te małe jak i duże. Jeśli nie chcesz, nie musisz go jednak specjalnie podkreślać, bo twój biust i tak nie umknie jego uwadze a bardzo spodobają mu się na pewno inne twoje krągłości.

Badania pokazały bowiem także, że panowie wolą bardziej kobiety o zaokrąglonych kształtach, niż te o chłopięcej figurze. Biodra wcale nie muszą być idealnie kształtne. Powinny przede wszystkim odpowiednio zachęcać mężczyznę. Swobodny i rozkołysany krok dodaje kobiecie pewności siebie i podkreśla jej największe atuty. W „rozkołysaniu” bioder mogą pomóc buty na obcasie, które dodadzą kilka centymetrów i pomogą przybliżyć proporcje Twojego ciała do ideału. Nie zapominaj też, że mężczyźni uwielbiają kobiety, które zachowują się naturalnie i swobodnie, dlatego pamiętaj zawsze o uśmiechu i myśl o sobie pozytywnie.


Adriana Klos jest psychologiem i psychoterapeutą z Ośrodka Psychoterapii i Rozwoju "Strefa Zmiany" . Pracuje z osobami, które: doświadczają lęków, depresji i obniżonego nastroju, zaburzeń jedzenia oraz psychosomatycznych, mają problemy w relacjach z innymi, znajdują się w sytuacji kryzysu ( np. w związku lub w pracy), wychowały się w rodzinach dysfunkcyjnych np. w rodzinie alkoholowej.
 Prowadzi również treningi i warsztaty rozwojowe, grupy wsparcia, terapię par oraz DDA.