Biurowy dress code w wersji light
Etykieta służbowej mody narzuca wiele ograniczeń. Dlatego komponowanie stroju do pracy to nie lada wyzwanie, aby modnie i kompetentnie wyglądać, szczególnie podczas letnich dni. Zasady dotyczące ubierania się w pracy nie są jednolite. Niektóre grupy zawodowe, np. te związanie z reklamą i mediami mogą pozwolić sobie na większe odstępstwa od przyjętego dress codu.
Jakie kolory, materiały, fasony
Latem warto tradycyjną neutralną czerń, szarości i granaty zamienić na lżejsze, nieco weselsze kolory. Komfort w biurze zapewnisz sobie wybierając delikatne przewiewne i naturalne materiały. Biurową monotonię przełamiesz bardzo modnymi w tym sezonie - asymetrycznymi cięciami czy drapowaniami. Kobiecą talię możesz podkreślić wąskim lub szerokim paskiem. Ważną rolę odgrywają też szykowne dodatki, które powinny współgrać z całą elegancką stylistyką.
Co warto połączyć, żeby było nowocześnie?
- Czerwień i beż. Tak. To nie pomyłka! To najmodniejsze ostatnio zestawienie. Beż można doprawić czerwonymi akcentami lub odwrotnie - czerwień stonować beżowymi motywami.
- Koronka i lekka bawełna. Koronka w bieliźnianej wersji to hit z pokazów najsławniejszych projektantów. Do pracy jednak radzimy ją nieco zmodyfikować. Zwykła dzianinka sprawi, że koronka nabierze codziennego charakteru. Koronka nie powinna też wyglądać zbyt archaicznie. Postaw więc na modernistyczne dodatki.
- Kalejdoskopowe wzory i czerń. Wydawałoby się, że do pracy nie należy się ubierać zbyt pstrokato. Przestrzenne nadruki wystarczy okiełznać czernią, np. zamkniętą w formie marynarki.
- Drapowania i stonowany kolor. Plisy, zakładki i fałdy oraz rozmaitego typu marszczenia materiałów powodujące, że tkaniny i fasony nabierają rzeźbiarskiego charakteru świetnie nadają się do noszenia do pracy. Wyglądają efektownie, a przy tym można je "uspokoić" np. chłodnymi tonacjami barw.
Zobacz też: Sukienki Imunzi na lato 2010
Pamiętaj! Choćby nie wiadomo jak ciepło było za oknem, tam gdzie panują sztywne zasady dotyczące ubioru, nie należy ich łamać. Wykażesz się w ten sposób brakiem profesjonalizmu. W tej sytuacji Twoim sprzymierzeńcem jest klimatyzacja. Warto jednak wiedzieć, że różnica temperatur w pomieszczeniu i na zewnątrz powinna mieścić się w granicach 5-8 stopni. W innym wypadku możesz doznać szoku termicznego i narazić na się na kłopoty ze strony układu krążenia oraz systemu odpornościowego.
Jak Wam się podobają nasze stylizacje do biura?
Ceny i marki przedstawianych rzeczy oraz więcej zestawień znajdziecie w naszej galerii zdjęć