Jak zamaskować grube ramiona? fot. FREE

Grube ramiona? To nie problem!

Zobaczcie, jak je ukryć
Beata Sieroń / 13.01.2016 08:21
Jak zamaskować grube ramiona? fot. FREE

Nadmiar tłuszczyku w tym miejscu to problem wielu z nas, a tak niewiele potrzeba by zamaskować ten mankament. Wystarczy po prostu nosić bluzki i sukienki z rękawami. Warto tylko wybrać odpowiedni (niezbyt obciskający ciało) fason.

Dobrym rozwiązaniem będzie również odwrócenie uwagi od ramion. Można zaakcentować ładny dekolt, zatrzymać wzrok na talii albo wydłużyć optycznie sylwetkę. Stroń od wszystkiego, co zwiększa objętość górnej części ciała, a więc szerokich klap (w marynarkach czy płaszczach), bluzek z bufkami, poduszek i jaskrawych geometrycznych wzorów.

Idealny t-shirt

Często popełnianym błędem jest noszenie koszulek z krótkim, obcisłymi rękawkami, które wpijają się w ciało. A wystarczy wybrać model z szerokimi, sięgającymi do łokcia rękawami. Dekolt w szpic dodatkowo wysmukli sylwetkę.

/fot. od lewej: 2nd Floor; Alice McCall/

Najcenniejszy jest rękaw

Jeśli szukasz idealnej koszulowej bluzki, zdecyduj się na taką, której rękawy sięgają za łokieć. Długość 3/4 uchodzi za najbardziej korzystną. Tkanina odsłania miejsca, gdzie ręka jest najszczuplejsza.

Szal to dobre rozwiązanie

Czasami zdarzają się okazje, które zmuszają cię do założenia sukienki bez rękawów. Narzuć wtedy na ramiona szal lub włóż żakiet. Wybierz taliowany model!

Więcej porad stylisty:

Tagi: stylista
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/14.01.2016 13:53
tylko ciężko jest kupić ciuch z takimi rękawkami