Uważaj na dodatki – zbyt wiele biżuterii może sprawić, że zostaniesz odebrana jako osoba wyzywająca. fot. kolekcja Grome Design wiosna/lato 2011

Jak się ubrać na pierwszy obiad u teściów?

Codziennie znajdujemy się w różnych sytuacjach, które wymagają nienagannego wyglądu. Jedną z nich jest obiad u przyszłych teściów – jak wiadomo, pierwsze wrażenie jest najważniejsze! Jaki strój wybrać na taką okazję?
/ 20.05.2011 13:34
Uważaj na dodatki – zbyt wiele biżuterii może sprawić, że zostaniesz odebrana jako osoba wyzywająca. fot. kolekcja Grome Design wiosna/lato 2011

Pierwsza żelazna zasada: Twój strój nie może wzbudzać kontrowersji. Krótką spódniczkę lub bluzkę z wielkim dekoltem lepiej załóż na randkę – w końcu nie zależy Ci na tym, żeby uwieść rodziców Twojego chłopaka. Wolałabyś pewnie - i na to stawiamy - żeby Cię po prostu polubili. Nawet jeśli potencjalni teściowie nie są zbyt konserwatywni, taki strój jest niewskazany.

Zwracaj także uwagę na kolory. Niektóre podświadomie oddziałują na rozmówcę i niechcący możesz przez to zrobić złe wrażenie.

Np. czerwony może być odebrany jako prowokujący, nie należy więc do „bezpiecznych” barw. Oczywiście, czerwona biżuteria lub torebka nie jest zakazana, ale już czerwona spódnica może wyglądać odrobinę zbyt agresywnie.

Nie powinnaś też przesadzać z ilością kolorów, połączenie w stroju zbyt wielu barw nie przyniesie dobrego rezultatu. Uważaj na dodatki – zbyt wiele biżuterii może sprawić, że zostaniesz odebrana jako osoba wyzywająca. To samo dotyczy także przesadnego makijażu.

Zobacz także: Jak się ubrać na egzamin?

Strój nie tylko nie powinien być prowokujący, ale także zbyt luzacki i sportowy – pójście w bluzie z kapturem może zostać odebrane negatywnie. Oczywiście, nie popadaj w przesadę i nie zakładaj stroju galowego – czarnych spodni w kant i białej koszulowej bluzki – wszystko trzeba wypośrodkować.

Zobacz także: Jak się ubrać na majówkę?

Pomyśl o tym, że na Twojej potencjalnej teściowej np. porwane jeansy mogą zrobić złe wrażenie i negatywnie się jej skojarzyć. Wprawdzie zła teściowa to postać stereotypowa, pojawiająca się głównie w dowcipach, ale przed pierwszym obiadem powinnaś zwrócić uwagę na najmniejsze detale stroju i przeanalizować całość dość krytycznie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)