Jak pozować do zdjęć, by wyglądać szczuplej

Jak pozować do zdjęć, by wyglądać szczuplej
Nie lubisz aparatów fotograficznych, na widok wycelowanego w Ciebie obiektywu wpadasz w panikę? Oto kilka rad, by dobrze wyjść na zdjęciach.
/ 13.07.2010 16:40
Jak pozować do zdjęć, by wyglądać szczuplej

Jeśli jesteś przekonana, że jesteś wyjątkowo niefotogeniczą osobą, która na zdjęciach zawsze wygląda dużo za grubo, to mam dla Ciebie słowa otuchy – nawet te najchudsze i najpiękniejsze modelki dobrze wychodzą na zdjęciach tylko dlatego, że znają tajemne triki.

  • Po pierwsze – wyprostuj się! Gdy się garbisz, dodajesz sobie optycznie kilku kilogramów, co więcej – uwydatniasz w ten sposób wszelkie możliwe fałdki na brzuchu lub plecach. Ramiona do tyłu, brzuch wciągnięty, wyprostowany kręgosłup i sylwetka od razu wygląda na smuklejszą. Spójrz na tancerki baletowe (owszem, zwykle są chudziutkie), tułów wyprostowany, ramiona ściągnięte, wysoko uniesiona głowa. Niektóre nauczycielki baletu powtarzają swoim uczennicom, że powinny wyobrażać sobie, że ktoś zapina im zamek błyskawiczny na plecach, warto o tym pamiętać podczas pozowania do zdjęć. Będziesz wyglądać na wyższą i szczuplejszą. Prostuj się także, gdy siedzisz.
  • Po drugie – obrót, półobrót i półprofil, czyli zabawa z proporcjami. Zdarza Ci się oglądać zdjęcia gwiazd z gal, premier i czerwonych dywanów? Trudno w to uwierzyć, ale najsłynniejsze aktorki i najpiękniejsze gwiazdy filmowe też stosują różne sztuczki, by dobrze wychodzić na zdjęciach (i nie chodzi tu tylko o użycie Photoshopa). Zwróć uwagę, jak pozują – często odwracają się tyłem lub bokiem do aparatu i zerkają przez ramię. Taka poza jest nieco zalotna i urocza, ale przede wszystkim chodzi o takie ustawienie sylwetki, by wyglądała na szczuplejszą. Podobnie działa półobrót – jedna noga lekko wysunięta do przodu (to optycznie nieco ja wydłuży), ręka na biodrze, biodra ustawione pod skosem, tułów wyda się szczuplejszy. Ustawienie się poprofilem do obiektywu pomoże ukryć duży nos, drugi podbródek, a także dobrze i naturalnie wychodzi na zdjęciach.

Zobacz także: Jak nosić rajstopy we wzory

  • Po trzecie - dłoń na biodro i skrzyżowane nogi (to tez triki podpatrzone u gwiazd hollywoodzkich). Taka poza wygląda o wiele naturalniej niż sztywna postawa na baczność. Ręka na biodrze podkreśla talię i pomaga stworzyć piękne wcięcie w pasie. Skrzyżowanie nóg ukryje większość ich mankamentów (krzywe nogi? Zapomnij, nikt tego nie zauważy!), a na dodatek nieco je wyszczupli – ta poza w połączeniu z butami na obcasach tworzy cuda! Trik modelek i szafiarek? Stopy ustawione lekko do wewnątrz, to wysmukli uda.

Zobacz także: Jak chronić się stylowo przed słońcem

  • Nie zapomnij o makijażu. Delikatny matowy podkład, odrobina różu, tusz od rzęs i uśmiech. Od dziś nie będziesz uciekać przed aparatem fotograficznym.

Redakcja poleca

REKLAMA