Jak chronić się przed słońcem stylowo?

H&M, kolekcja plażowa 2010
Osłoni przed słońcem, a na dodatek jest bardzo modny tego lata. Słomiany kapelusz, must-have i dodatek niezastąpiony podczas upałów, polecany i przez stylistów, i przez lekarzy.
/ 08.07.2010 17:06
H&M, kolekcja plażowa 2010

Żar się z nieba leje, słońce w zenicie, człowiek szuka skrawka cienia… Wreszcie mamy gorące lato i choć teraz narzekamy na upały, to za kilka miesięcy będziemy za nimi tęsknić, co jednak nie zmienia faktu, że marzy nam się wytchnienie od słońca. Jest na to prosty sposób.
Kapelusz ze słomy lub rafii! Dodatek prawdziwie letni i wakacyjny, który dobrze widziany jest nie tylko na plaży, czy uzdrowiskowym deptaku, ale także w mieście.


Jest niezastąpiony – oprócz czysto ozdobnej roli, chroni głowę (lekarze zalecają podczas upałów noszenie nakryć głowy) i oczy przed słońcem – pamiętaj jednak, że kapelusz nie zastąpi okularów przeciwsłonecznych z filtrami.

House, 39.90 zł

Zobacz także: Jaki kombinezon na lato

Najmodniejsze to te w nieco męskim stylu – fedory i panamy, ale równie dobrze zaprezentują się kapelusze w fasonach z lat 60. – z dużym rondem chroniącym twarz przed wścibskimi spojrzeniami i rzucające cień na ramiona.

House, 29.90 zł

Zobacz także: Marynarka na upał

Te pierwsze możesz nosić do każdej stylizacji, i do prostego t-shirtu z szortami, i do kobiecej sukienki. Zgrają się z dżinsami, rurkami lub hammerkami, z białą koszulą i etnicznymi wzorami. Podkreślą dziewczęcą stylizację, dopasują się do klasycznej elegancji, podkręcą sportowy lub nonszalancki styl. Te duże, z szerokim rondem, są bardziej wymagające, najlepiej wyglądają w połączeniu z maxi dress lub małymi sukienkami.

Redakcja poleca

REKLAMA