POLECAMY

Jak postrzegane są kobiety krzykliwie ubrane

Sprawdź czy warto ubierać się jak indywidualistka
Jak postrzegane są kobiety krzykliwie ubrane fot. FREE

Lubisz odważne, zdecydowane kolory? W wyrazistych, krzykliwych barwach, czujesz się jak ryba w wodzie? Lubisz zwracać na siebie uwagę otoczenia, przyciągać zainteresowane spojrzenia. Podążasz za modą i lubisz mieć choć kilka nowinek w swojej garderobie. To pewnie zastanawiałaś się i domyślasz się również, co o tobie myślą ci, którzy niewątpliwie nie mogą cię nie zauważyć.

Interesująca, zdecydowana, niezależna
Oczywiście ludzie różnią się od siebie pod względem gustu, dlatego spotkasz się z różnymi opiniami na swój temat. Niektórzy będą wręcz zafascynowani kobietami w ostrych kolorach i zdecydowanej stylizacji. Uznają cię za barwnego ptaka, wolną i niezależną osobowość. Będą cenić twoją odwagę w przełamywaniu modowych barier i konwencji, mogą nawet czerpać od ciebie inspirację. W takiej kolorystyce, będziesz przez nich postrzegana jako osoba energiczna, zdecydowana i pewna siebie. Zdecydowana i śmiało sięgająca po swoje cele i marzenia. Mogą też zobaczyć w tobie artystyczną duszę, która szuka dla siebie niekonwencjonalnych środków wyrazu, bo dusiłaby się w poprawnych garniturach i grzecznych mundurkach. Będą zgadywać czym się zajmujesz, przypisując ci wolny zawód poetki, pisarki, dziennikarki, a może malarki lub graficzki.

Dziwna, zwariowana, próżna
Ta druga grupa ludzi również cię zauważy, bo nie sposób przejść obojętnie obok tak barwnej postaci. Dla nich jednak będziesz przede wszystkim zwariowaną, dziwną i niezrozumiałą ekscentryczką o wybujałym ego. Nie będą mogli pojąć, jak można tak bardzo przejmować się swoim strojem, zakładać na siebie tak krzykliwe wzory i kolory. Pomyślą, że jesteś próżna, masz dużo wolnego czasu i mało prawdziwych zmartwień. Pewnie nie masz dzieci ani męża, jesteś singielką i pewnie też feministką. Lubisz się wyróżniać, być inna niż wszyscy, wzbudzać sobą zainteresowanie i rzucać się w oczy. Ludzie ulegają stereotypom i zwykle dobrze się czują w towarzystwie sobie podobnych. Niektórzy mogą się obawiać i dystansować się od ciebie. Nie będą chcieli być się w cieniu, przytłoczeni twoją nietuzinkową osobowością i oryginalnym sposobem bycia.

Biurowa paleta barw
Pamiętaj, że zawsze znajdzie się ktoś, komu się nie spodobasz i jeszcze nikomu się nie udało uszczęśliwić wszystkich. Masz prawo ubierać się dla siebie, tak, jak lubisz. Bądź sobą nawet gdyby ktoś miał stwierdzić, że twój strój jest niepoważny i świadczy o twojej niedojrzałości. Zweryfikuj jednak krzykliwość stroju w pracy i dostosuj ubranie do obowiązującego kanonu, jeśli chcesz być traktowana poważnie, jak profesjonalistka.Adriana Klos jest psychologiem i psychoterapeutą z Ośrodka Psychoterapii i Rozwoju "Strefa Zmiany" . Pracuje z osobami, które: doświadczają lęków, depresji i obniżonego nastroju, zaburzeń jedzenia oraz psychosomatycznych, mają problemy w relacjach z innymi, znajdują się w sytuacji kryzysu ( np. w związku lub w pracy), wychowały się w rodzinach dysfunkcyjnych np. w rodzinie alkoholowej.
 Prowadzi również treningi i warsztaty rozwojowe, grupy wsparcia, terapię par oraz DDA.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)